Międzywojewódzkie zawody w tenisie stołowym!

26 października 2020

Karoł Broszkiewicz zawodnik KS Mysław Mysłowice, podwójnym Mistrzem Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików i młodziczek!

W sobotę 24 października w Turawie, odbyły się Międzywojewódzkie zawody młodzików i młodziczek w tenisie stołowym. W zawodach brali udziałzawodnicy KS Mysław, którzy wrócili z bardzo dobrymi wynikami sportowymi.

Z naszego klubu prawo startu, siłą rankingu dostali : trójka młodzików nr.1 listy startowej Maks Gwizdon, nr.2 Wiktor Ptak, oraz nr. 3 Karol Broszkiewicz i cztery młodziczki - nr. 6 Julia Kaczmarczyk, nr.12 Emilia Pencarska, nr. 16 Anastazja Malinowska, nr.19 Maja Urbańczyk.

Niestety przez kontuzje w zawodach nie uczestniczyli:  M.Gwizdon i W. Ptak. Jednak ich kolega klubowy K.Broszkiewicz zagrał znakomity turniej. Mysłowiczanin zdobył dwa na dwa z możliwych pierwszych miejsc,bez straty seta! Wygrał turniej indywidualny i dołożył do tego medal złoty w grze podwójnej. Wielkie brawa dla Karola i jego partnera deblowego W. Wojtaszczyka z Zawiercia.

Dla młodziczek to był również bardzo dobry turniej. Julia Kaczmarczyk zdobyła medal brązowy w grze podwójnej. Do tego każda mysłowiczanka zagrała lepiej, niż była rozstawiona przed turniejem. Tylko Julia z numerem startowym 6 zajęła 6 lokatę, przegrywając o strefę medalową z późniejszą triumfatorką J.Żyną z Częstochowy. Wyniki pozostałych dziewczynek KS Mysław:

- E. Pencarska miejsce 5-8,

- A.Malinowska miejsce 9-12,

- M.Urbańczyk miejsce 13-16.