Medal na Warsaw Judo Open

02 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Alicja Gowarzewska wywalczyła brąz na turnieju, na który przybyli zawodnicy z 33 krajów!

Sezon judo rozpoczął się już na dobre. Symbolem inauguracji tego sezonu jest największy turniej judo w Europie Środkowo – Wschodniej: Warsaw Judo Open. Jak zwykle do Warszawy zjechali zawodnicy z całego świata.

Na piękną halę Torwar przybyło 1614 zawodników z 33 krajów, między innymi z: Armenii, Izraela, Azerbejdżanu, Gruzji, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Łotwy, Litwy, Czech, Słowacji, Danii, Estonii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii, Węgier, Niemiec, Irlandii, Belgii, Luksemburga, Holandii, Chorwacji, Słowenii, Serbii, Szwajcarii. Byli również judocy z Brazylii, Japonii czy Zimbabwe i oczywiście z Polski. Na tym turnieju startują tylko najlepsi… Poziom sportowy i konkurencja była więc bardzo wysoka. Nie dziwi zatem fakt, że polscy zawodnicy wywalczyli „tylko” 8 złotych medali. Z Mysłowic udało się do stolicy 7 zawodników. Trener UKS JUDO Mysłowice, Ryszard Dziewulski zabrał ze sobą 3 dziewczyny i 4 chłopaków:
Jakuba Dziedzica, Alicję Gowarzewską, Alicję Janeczko, Igora Kozika, Dominikę Nowicką, Patryka i Piotra Zdrodowskich. 


Z pozostałych, ponad 290 klubów, zawodnicy również przyjechali z nadziejami na medale, dlatego walki naszych sportowców wymagały pełnej koncentracji, zaangażowania i waleczności. Tego mysłowickim judokom nigdy nie brakowało, dlatego trener z satysfakcją przyglądał się ich walkom.

Mimo solidnego przygotowania i ogromnej ambicji do strefy medalowej dotarła tylko Alicja Gowarzewska, która po swojej piątej walce wywalczyła brązowy medal za III miejsce.
Gratulujemy wszystkim, mysłowickim zawodnikom oraz trenerowi pięknych i efektownych walk, a Alicji – wywalczonego medalu.
Więcej na www.judomyslowice.eu i fb.

Mat. J. Gowarzewski

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice