Listopadowe zmagania tenisistów stołowych

21 listopada 2017

Od 10 listopada do 12 listopada 2017r. w Bilczy rozegrany został drugi w sezonie 2017/2018 Grand Prix Polski młodzików i młodziczek, w którym wzięło udział 236 zawodników i zawodniczek.

W zawodach wzięło udział pięciu zawodników KS Mysław. W turnieju głównym nr 9 w Polsce – Faustyna Cieślik – miała zapewniony udział siłą rankingu. Pozostali musieli przebijać się przez eliminacje. Tylko Maciej Filiczak zdołał awansować do turnieju głównego..
W turnieju głównym Maciej po dwóch przegranych ale wyrównanych meczach zdobył drugie miejsce w swojej grupie i zajął ostatecznie miejsce 33-40.
Faustyna Cieślik zagrała znakomicie. Na początku zawodów w fazie grupowej zdobyła pierwsze miejsce, pewnie pokonując przeciwniczki po 3:0 w setach i tylko z jedną zdobyła wynik był 3:1. Kolejne dwie rundy również przeszła zwycięsko wygrywając w obydwóch meczach po 3:1 w setach i awansowała do najlepszej 8 w Polsce. W meczu o 1/2 finału musiała zagrać z nr 1 turnieju A. Brzyską z Jarosławia i po wyrównanym meczu (prowadziła w 3 secie 10:9) przegrała. W kolejnym meczu nie sprostała nr 3 w Polsce Skubie z Krakowa chociaż też miała szansę tym razem wygrać dwa sety. W ostatnim meczu pokonała pewnie swoją przeciwniczkę Gózik z Gdowa i zdobyła 7 miejsce. Wielkie brawa i gratulację dla Faustyny.
18 listopada 2017r. w Łaziskach Górnych rozegrany został II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny kadetów i kadetek. Klub Sportowy Mysław reprezentowało na tych zawodach 6 młodych tenisistów stołowych, z których tylko Oliwier Gwizdon wiekowo jest kadetem..
Dwa miejsca trzecie wywalczyli mysłowiczanie na tym turnieju. Oliwer Gwizdon stanął na najniższym stopniu podium w kat. kadetów, a Faustyna Cieślik w kat. kadetek. Do finału obydwóm zbrakło bardzo niewiele. Oliwer przegrał 2:3 w setach prowadząc 2:1 i 4:1 w czwartej odsłonie meczu. Natomiast młodziczka Faustyna Cieślik była blisko finału w kadetkach i 3 miejsce jest ogromnym sukcesem.
19 listopada 2017r. w Gliwicach rozegrany został II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny juniorów i juniorek. Tym razem KS Mysław reprezentowało 5 zawodników, z których tylko jedna osoba - Ewa Filiczak – jest wiekowo juniorką. Rozegrała ona bardzo dobre zawody i zdobyła drugie miejsce dające prawo startu w turnieju głównym Grand Prix Polski juniorów.
Kolejny super turniej rozegrała rewelacją turnieju młodziczka!  Faustyna Cieślik, która w gronie juniorek, zawodniczek około 6 lat starszych,  wywalczyła 4 miejsce, pokonując po drodze do 1/2 finału kilka zawodniczek dużo starszych i bardziej utytułowanych. Bardzo cenne było zwycięstwo nad  Gajewską, z którą przegrała dzień wcześniej na turnieju kadetek.