KS "Mysław"- jak minął tydzień?

10 marca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Od 05 po 08.03.2020 r. w Sępólnie Krajeńskim rozegrany został III Grand Prix Polski młodzików. Osiem młodziutkich tenisistów stołowych reprezentowało Klub Sportowy Mysław na tych zawodach. Trzech z nich miało zapewniony udział w turnieju głównym silą rankingu. Maks Gwizdoń, Karol Broszkiewicz oraz Wiktor Ptak. Pozostali musieli przebijać się przez turniej eliminacyjny, w którym wzięło udział 66 dziewczynek i 103 chłopaków z całej Polski.

Niestety żadnemu z 5 zawodników naszego klubu nie udało się przebić do turnieju głównego. Najbliżej awansu była Julia Kaczmarczyk, która przeszła pomyślnie etap grupowy ale w decydującym o awansie meczu przegrała 1: 3 setach. Natomiast trzech młodzików z Mysłowic grających, bez eliminacji, znakomicie radziło sobie w turnieju głównym. M.Gwizdoń będąc z nr.1 w swojej grupie „zrobił swoje” i ze stratą tylko jednego seta, z pierwszego miejsca awansował do drugiej fazy turnieju.

Karol i Wiktor byli rozstawieni w swoich grupach jako numery dwa. grając bardzo dobrze. Oboje pokonali wyżej notowanych od siebie w rankingu krajowym jedynki oraz pozostałych przeciwników, tym samym też zdobyli pierwsze miejsca i awansowali do drugiej fazy zawodów.

W kolejnej rundzie o czołową 16 w kraju, młodzicy z Mysłowic znakomicie rozegrali swoje mecze. Maks i Wiktor pokonali swoich przeciwników po 3:0 w setach, a Karol wygrał 3:1. Tym samym w 16 najlepszych młodzików w Polsce było trzech zawodników KS Mysław!. Dopiero w meczach o pierwszą 8 mysłowiczanie doznali goryczy porażki ale z kim? Karoł Broszkiewicz przegrał z nr.1 w Polsce D.Jadamem, M.Gwizdonń z nr.2 A..Gromkiem a Wiktor Ptak z nr 3. R.Formelą.

Jestem pewien, że przy innym losowaniu chłopcy zdobyliby jeszcze lepsze miejsca. Potwierdza to fakt, że w następnych grach spotkali się zawodnicy, którzy nie weszli do pierwszej 8. I w tych meczach młodzicy naszego klubu ograli swoich przeciwników - mówi trener Jura Fomin.

Ostatecznie w przedziale 9-12 Grand Prix Polski na 4 zawodników było trzech z naszego klubu. Jest to wynik, który nie ma żaden klub w Polsce!!! Wielkie brawa i gratulacje dla Karola, Maksa i Wiktora.

Mat. nadesłany

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice