KS Mysław wkracza w nowy sezon!

14 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Tenisiści stołowi KS Mysław bardzo dobrze rozpoczęli nowy sezon 2019-2020. Na jego inaugurację młodzi tenisiści z Mysłowic wzięli udział w dwóch turniejach. Pierwszy mecz w kategorii kadetów rozegrany został 07 września 2019 roku w Łaziskach Górnych.

Sześciu zawodników reprezentowało miasto podczas turnieju. Tylko jeden, Maciej Filiczak, jest wiekowo w tej kategorii. Niestety widać było, że to niebył dzień Maćka, który ostatecznie zdobył 9 - 12 miejsce.Tym bardziej cieszy bardzo wysokie miejsca zdobyte przez młodzików:

- Julię Kaczmarczyk -  miejsce 4 na 28 kadetek z naszego województwa,

- oraz Karola Broszkiwicza - miejsce 5 w rywalizacji z ponad 50 zawodników.

Pozostali Mysłowiczanie to wiekowo żacy, Anastazja i Tobiasz Malinowscy, Agata Kubas, zdobywali cenne doświadczenia rywalizując ze starszymi o 3-4 lata zawodnikami.

W tym samym czasie dwóch, najwyżej sklasyfikowanych w rankingach ogólnopolskich, zawodników KS Mysław wzięło udział w międzynarodowym turnieju Warmia Open, który został rozegrany w Ostródzie. W turnieju tym zagrali zawodnicy z Rosji, Białorusi, Litwy i innych krajów europejskich, a także z Chin.

Znakomicie zagrał Maksymilian Gwizdon, który zdobył drugie miejsce po drodze pokonując faworyzowanego tenisistę stołowego z Chin Zhang Ruixina. Jego kolega klubowy, rok młodszy, Wiktor Ptak zdobył 5 miejsce.

11.09.2019 w meczu inaugurującym rozgrywek II ligi męskiej KS Mysław podejmował drużynę UKS „Huragam” Sosnowiec. W poprzednim sezonie w spotkaniu tych drużyn padł remis. Tym razem Mysłowiczanie nie dali żadnych szans rywalowi i wygrali 8:2.

W drużynie Mysława punkty zdobywali : grający trener J.Fomin - 2,5,O.Gwizdon -2,5, M.Kalinowski i S.Baran po 1,5. Ciekawostką jest to, że po kilku latach gry w różnych klubach, wrócił do Mysłowic Sebastian Baran, jeden z najbardziej utytułowanych wychowanków klubu.

Zapowiada się bardzo ciekawy sezon.
Wielkie brawa i gratulacje dla  tenisistów stołowych  Klubu Sportowego Mysław z Mysłowic.

Mat. nadesłany

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice