Koniec sezonu UKS Judo Mysłowice!

18 grudnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Grudzień obfituje w imprezy mikołajkowo – bożonarodzeniowe. Nie inaczej jest u sportowców trenujących judo. Jak wiedzą nasi kibice, UKS JUDO Mysłowice odwiedził św. Mikołaj. Dzieci z naszego klubu cieszyły się ze wspólnego treningu z Mikołajem a spalone kalorie nadrabiali natychmiast, konsumując smakołyki otrzymane od oczekiwanego gościa. Nie może więc dziwić również fakt, że mysłowiccy judocy z gorącym entuzjazmem przyjęli zaproszenie św. Mikołaja i udali się na „Mikołajkowe zawody judo”.

Serię zawodów rozpoczęto od Otwartych Mistrzostw Bytomia, które odbyły się 7.12.2019, w Bytomiu. Do stolicy śląskiego judo udała się Trójka Wojowników z Mysłowic. Wszyscy ukończyli turniej na podium.

Złoto za I miejsce zawisło na szyjach Filipa CYGANA i Igi FROSZTĘGI.
Brązowy medal za III miejsce to trofeum Sandry SZAŁKIEWICZ

Tego samego dnia, w innym śląskim mieście – w Gliwicach, na Mikołajkowym Turnieju Judo trener Ryszard DZIEWULSKI postawił na pięciu innych adeptów judo. Korzystając z okazji, nasi dzielni fighterzy pokazali charakter i dobre przygotowanie. Wszyscy zajęli punktowane pozycje.

Srebrny medal za II miejsce wywalczyli: Natalia RUSIN i Wojciech SOBCZAK,
Brązowy medal za III miejsce zdobyli: Krzysztof ŁABECKI i Halina RYDZIKOWSKA,
Na wysokim, V miejscu turniej ukończył Adam BEDNAREK,

Kolejny, Mikołajkowy Turniej Judo dla Dzieci odbył się 8.12.2019, w Bochni. Spośród 375 zawodników, z 21 klubów, Mysłowice reprezentowała grupa 13 Śmiałków. Wszyscy walczyli pełnym sercem i zaangażowaniem. Nie były więc zaskoczeniem ich fantastyczne wyniki. Każdy z nich zdobył punktowane miejsce, w tym – 11 medali.

Złoty medal za I miejsce przywieźli z Bochni:

Bartosz PRUKSA,
Alicja SNARSKA,
Wojciech SOBCZAK,
Paula ZIĘBICKA
Na II miejscu podium stanęli:

Filip CYGAN,
Natalia RUSIN
Halina RYDZIKOWSKA,
Adam ŚLĘZAK.
Trzy brązowe medale za III miejsce zdobyli:

Krystian RAŚ,
Jędrzej HERMAN,
Igor BARTEL
IV miejsce przypadło Jadwidze HERMAN. Na VII miejscu zawody ukończył Maksymilian JACHOŁKOWSKI

Na ostatnie w tym roku kalendarzowym zawody judo, zawodnicy UKS JUDO Mysłowice oraz Szkoły Sportowej z Mysłowic udali się do Sosnowca. 15.12.2019, do stolicy Zagłębia zgłosiło się 330 zawodników z 22 klubów sportowych, z całej Polski, Czech i Słowacji.

Podopieczni Trenerów Ryszarda DZIEWULSKIEGO i Eweliny OCZKOWICZ, kolejny raz pokazali sportową klasę i zakończyli zawody na 100%, czyli, wywalczyli 100% medalowych miejsc.

Na najwyższym stopniu podium, ze złotego medalu cieszyli się:

Igor BARTEL,
Jagoda BIESIADECKA,
Michał FORNICKI,
Jędrzej HERMAN,
Marta KUSZEK,
Halina RYDZIKOWSKA,
Alicja SNARSKA,
Wojciech SOBCZAK,
Cztery srebrne medale za II miejsca wywalczyli:

Daria BEDNAREK,
Bartosz PRUKSA,
Alan ROŻEK,
Szymon WAWSZCZYK.
III miejsce i brązowe medale przywieźli z Sosnowca:

Adam BEDNAREK,
Deniz DOGAN,
Nadia GWOREK,
Jadwiga HERMAN,
Hanna KONICKA,
Krystian RAŚ,
Paula ZIĘBICKA
Tak oto zakończyliśmy sportowy rok 2019. Jak zwykle, możemy pochwalić się wieloma pięknymi tytułami i osiągnięciami. Aby wziąć udział w 48 zawodach i zdobyć na nich 269 medali, musieliśmy przemierzyć ponad 9,5 tys. km. Oprócz medali jednak ważniejsze jest zadowolenie i uśmiech na twarzy naszych dzieciaków. Dzięki trenowaniu tej pięknej dyscypliny, nasi sportowcy mogą realizować swoją pasję, spotykać fantastycznych przyjaciół  i cieszyć się codziennym trenowaniem, prawdopodobnie, w najlepszym klubie judo.

Dziękujemy rodzicom, kibicom, wszystkim ludziom dobrej woli, wspierającym nasz klub
za ich zaangażowanie i wszelką, okazałą pomoc. Sportowcom i ich Trenerom gratulujemy wspaniałych wyników życząc dalszych postępów w trenowaniu judo.

Na okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku – życzymy wszystkim wcześniej wymienionym Zdrowych i Radosnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice