Kolejny udany weekend tenisistów stołowych z Mysłowic

23 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W dniach 21-23 września 2018 roku w Krośnie rozegrany został Pierwszy Grand Prix Polski młodzików i młodziczek (kl.6 i młodsi).

Bardzo dobre wyniki uzyskali reprezentanci KS Mysław Mysłowice. Trzech chłopaków Wiktor Ptak, Maks Gwizdon i Karol Broszkiewicz znakomicie spisali się na turnieju rangi krajowej. Maks Gwizdon rozpoczynał zawody w sobotę zaczynając od turnieju głównego dzięki wysokiemu miejscu w rankingu. Natomiast Wiktor Ptak i Karol Broszkiewicz musieli przebijać się przez turniej eliminacyjny rozgrywany w piątek. Obydwoje pewnie pokonywali swoich rywali i wygrali fazę grupową, plasując się na pierwszych miejscach w swoich grupach. Wiktor awansował do turnieju głównego bezpośrednio, a Karol musiał rozegrać jeszcze jeden mecz. Trafił na przeciwnika z województwa śląskiego P. Przewłockiego, z którym przegrał na turnieju wojewódzkim. Ale tym razem to zawodnik z Mysłowic był lepszy wygrywając 3:1. Tym samym uzyskał awans do turnieju głównego.

W sobotę, w komplecie, zawodnicy z Mysłowic przystąpili do rywalizacji w gronie najlepszych młodzików w Polsce. Po fazie grupowej, zdobywca pierwszego i drugiego miejsca zapewniał sobie udział w II Grand Prix Polski bez konieczności grania w turniejach eliminacyjnych. To było celem na ten dzień. Tylko Karol nie dal rady zdobyć upragnionego miejsce w grupie, przegrywając minimalnie (3:2 w setach) decydujący mecz o 2 miejsce. Maks „zrobił swoje”, zajmując drugie miejsce w grupie. Natomiast Wiktor, który będąc wiekowo żakiem, doskonale raził sobie ze starszymi od niego młodzikami. W swojej grupie zdobył pierwsze miejsce, pozostawiając na drugim miejscu nr 4 rankingu polskiego D. Pyśk z Lubonia. Tym samym obaj zawodnicy KS Mysławzapewnili sobie udział w turnieju głównym w kolejnym Grand Prix Polski młodzików.

W niedziele grało 24 najlepszych młodzików w Polsce. W tym gronie bardzo dobrze radzili sobie młodzi tenisiści stołowi z KS Mysław. Na 4 mecze Wiktor Ptak wygrał dwa i dwa przegrał, zajmując ostatecznie 18 miejsce, Maks Gwizdon trzy wygrał i dwa przegrał plasując się ostatecznie na14 miejscu.

Należy w tym miejscu podkreślić, że Wiktor Ptak (rocznikowo żak) rozegrał wyjątkowo dobry turniej. Zaczynał w młodzikach z 63 miejsca na 64 startujących , a skończył na 18, pokonując m.in. żaka, nr 1  Polsce, K.Totonia oraz żaka, nr 2 w Polsce, F. Żygadło. Maks Gwizdon zaczynał turniej z 33 miejsca, a skończył na 14!!! Natomiast Karol Broszkiewicz zaczynał z 43 miejsca, a skończył na 33 miejscu. Wszyscy  młodzi zawodnicy zrobili duży krok do przodu. Ciężka praca na obozach przed sezonem nie poszła na marne :)
Wielkie brawa i gratulacje dla chłopaków.

/materiały: J.Fomin/

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice