Kolejne zawody UKS Judo Mysłowice!

08 stycznia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Większość z nas, po świętach przygotowywało swoje kreacje na zabawę sylwestrową, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością. Nieco inaczej było z zawodnikami klubu UKS JUDO Mysłowice. Tuż po świętach, Trener Ryszard DZIEWULSKI, szlifował swoje sportowe talenty, aby jeszcze lepiej przygotować ich na zbliżające się Mistrzostwa Śląska.

W dniu, w którym trzeci, polski król wygrywał Turniej Czterech Skoczni, nasi judocy walczyli o najlepsze pozycje dla siebie, klubu i miasta na mistrzostwach. Trener udał się do Bytomia z 7 zawodnikami klubu i wierzył, że jak zwykle zdobędzie ze swoim teamem kolejne medale rangi mistrzowskiej.

Nasi zawodnicy walczyli na bytomskich tatami bardzo dzielnie. Zostawili tam mnóstwo potu, serca, a przywieźli kolejne doświadczenia i wspaniałe przeżycia. Mimo silnej konkurencji, wszyscy zdobyli na tym turnieju punktowane pozycje.

Srebrne medale za II miejsce wywalczyli:

- Iga FROSZTĘGA (debiutantka Mistrzostw), w kategorii Młodzik;
- Piotr ZDRODOWSKI, w kat. Junior Młodszy (III pozycja w zeszłym roku);
Brązowe medale za III miejsce zdobyli:

- Sandra SZAŁKIEWICZ, w kat. Młodzik (IV pozycja w zeszłym roku);
- Patryk ZDRODOWSKI, w kat Junior Młodszy (VII pozycja w zeszłym roku);
Walkę o brązowy medal przegrali, zdobywając wysoką V pozycję:

- Alicja JANECZKO, w kat. Junior Młodszy;
- Igor KOZIK, w kat. Młodzik;
- Po ciężkich i ambitnych walkach, na VII pozycji zakończył mistrzostwa Jakub DZIEDZIC, w kat. Junior Młodszy.

Radością i satysfakcją dla trenera oraz miasta Mysłowice, jest dodatkowo fakt, że Mistrzami Śląska na 2020 rok zostali mieszkańcy naszego miasta, wychowankowie UKS JUDO Mysłowice, obecnie trenujący w klubie AWF Katowice: Alicja GOWARZEWSKA i Filip KOCIMA.

Gratulujemy wszystkim, a na zbliżające się ferie zimowe, życzymy szczególnie uczniom i nauczycielom udanego wypoczynku. My oczywiście, wypoczywać będziemy na sportowym obozie judo.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice