Kolejne zawody judo!

26 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Jak minął ostatni weekend zawodnikom judo? Otóż w dniach 20 i 21 października wzięli udział w zawodach w Rybniku i Sosnowcu.

20.10.2018, Rybnik
Wśród 364 zawodników, startujących na Mistrzostwach Polski Młodzików w judo, było 2 judoków z Mysłowic. Do Rybnika, trener Ryszard DZIEWULSKI udał się z Alicją JANECZKO i Patrykiem ZDRODOWSKIM. Poziom mistrzostw był wyjątkowo wysoki. W turnieju brali bowiem udział wyłącznie sportowcy, którzy wywalczyli wcześniej kwalifikacje.

Trener bardzo solidnie przygotował naszych judoków, jednak mimo ambitnej postawy i pełnego zaangażowania, nie zdołali oni zakwalifikować się do strefy medalowej. Patryk Zdrodowski odpadł z turnieju, w repasażach, Alicja Janeczko natomiast przegrała walkę ćwierćfinałową i zajęła ostatecznie IX miejsce.

21.10.2018, Sosnowiec
Dzień po Mistrzostwach Polski naszych Młodzików, młodsi judocy z Mysłowic brali udział w Turnieju Judo Dzieci, Młodzików i Juniorów Młodszych w Sosnowcu. Przelany pot na matach treningowych zaowocował pięknymi walkami i kompletem medali. Dumny trener – Ryszard DZIEWULSKI nie mógł nadziwić się pięknym walkom swoich podopiecznych.

Złoty medal za I miejsce zdobyli:
Filip CYGAN
Daniel GÓRAK
Filip JAROMIN
Jessica KORDEK
Krzysztof ŁABECKI
Srebrne medale za II miejsce z Sosnowca przywieźli:
Oriana DYGA
Franciszek DZIEDZIC
Nikola JAWORSKA
Szymon KUŁAGA
Krystian RAŚ
Halina RYDZIKOWSKA
Wojciech SOBCZAK
Nikola WOLSKA
Brązowy medal za III miejsce wywalczyli:
Kewin MARCHAJ
Wanessa KUWIK
Nadia ŻAK
Paulina GRABOWSKA
Emilia WILK
Karolina ABRAMCZYK

19 zawodników i 19 medali to spektakularny sukces naszych, młodych judoków. Oby tak dalej. Gratulujemy Trenerowi i Zawodnikom, trzymamy kciuki i czekamy z niecierpliwością na następne zawody.

Materiał nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice