Kolejne sukcesy młodych tenisistów!

30 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W miniony weekend młodzi tenisiści stołowi KS Mysław uczestniczyli w dwóch turniejach. Pierwszy to Grand Prix Polski kadetów. Najwyższej, po Mistrzostwach Polski, rangi turniej ogólnopolski rozegrany został w Krakowie w dniach 27-29.09.2019r.

W turnieju eliminacyjnym udział wzięło 4 zawodników i jedna zawodniczka KS Mysław. Tylko Maciej Filiczak wiekowo jest kadetem. Pozostali mysłowiczanie są młodzikami, czyli o jedną kategorię wiekową młodsi. Właśnie tylko jedyny kadet M.Filiczak zdołał przebić się  do turnieju głównego.

Można mówić że pechowo nasi młodzicy nie przeszli turnieju eliminacyjny, pechowo bo Maks Gwizdon, po awansie z fazy grupowej wygrał kolejny pojedynek, ale w decydującym  meczu spotkał się z nr.1 eliminacyj  M. Kucharskim z Gdowa. Mysłowiczanin nie miał szans ze starszym o dwa lata przeciwnikiem i przegrał 0:3. Takie same „szczęście „ miał Wiktor Ptak jeszcze młodszy od Maksa,  młodzik z naszego klubu. Mysłowiczanin był z nr.41 w turnieju eliminacyjnym i po awansie z fazy grupowej  wygrał z nr.21 K. Kostykiem z Czempinia ale potem musiał spotkać się z jeszcze silniejszym bo nr.9 Bielunkiewiczem z Bydgoszczy. Mimo bardzo dobrze rozegranego meczu przegrał ze starszym o trzy lata zawodnikiem 2:3 w setach. 

Kolejny nasz zawodnik Karoł Broszkiewicz w pięknym stylu wygrał swoją grupę w eliminacjach  i awansował do drugiej rundy. Niestety problemy zdrowotne nie pozwoliły Karolowi zagrać na 100% w dalszej części zawodów, które trwały od godziny 13 do 21.  Karol zdołał wygrać jeszcze jeden mecz, ale w kolejnym, decydującym o awansie do turnieju głównego przegrał i tak samo jak koledzy klubowi z dużo wyżej notowanym, bo Karoł był z nr.64 a przeciwnik z nr.19 zawodów.

W niedzielę 29.09.2019 w Gliwicach rozegrany został pierwszy w tym sezonie turniej wojewódzki skrzatów i żaków. Są to najmłodsze kategorie, bo skrzat do lat 9, a żak do lat 11. Siedmioro  dzieci reprezentowali nasz klub. Na pochwałę zasługują wszyscy: Tobiasz Malinowski w żakach, Andrzej Ratka w skrzatach wywalczyli trzecie miejsce. Obaj przegrali tylko po jednym meczu i obaj z późniejszymi zwycięzcami turniejów. Witold Pisarzowski zdobył 5 miejsce w kategorii żaków, Amelia Osiecka poprawiła swoją pozycję o jeden przedział, Lena Tomecka w swoim pierwszym w życiu turnieju na 18 zawodniczek zdobyła miejsce 5-6 wygrywając z trzema zawodniczkami. 

Wszyscy reprezentanci Mysłowic, którzy brali udział w tym turnieju są uczniami Szkoły sportowej. Wielkie brawa, i gratulacje dla młodziutkich tenisistów stołowych.

nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice