Kolejne punkty na koncie tenisistów stołowych z Mysłowic

10 marca 2019

10 marca 2019 roku w Łaziskach Górnych rozegrane zostały eliminacje do Mistrzostw Polski młodzików. W turnieju eliminacyjnym KS Mysław reprezentowało czterech zawodników i jedna zawodniczka.

Kategoria młodzików obejmuje szóstoklasistów i młodszych. Dlatego bardzo cieszy sukces Karola Broszkiewicza, wiekowo ucznia klasy piątej, który nie dał szans żadnemu z rywali, zdobywając najwyższe trofeum. Wszystkie mecze wygrał po 3:0 w setach, a w finale pokonał W. Wojtaszczyka z Zawiercia 3:0 w setach (11:3, 11:4, 11:3). Pozostali zawodnicy: Anastazja Malinowska (klasa IV), Tobiasz Malinowski (klasa IV), Tomasz Gola (klasa V), Konrad Pisarzowski (klasa IV) pokazali się z dobrej strony i zdobyli kolejne punkty do rankingu w kategorii młodzików, co będzie procentowało na kolejnych zawodach.
Nadmienić należy, że w tych zawodach nie musieli startować zawodnicy KS Mysław Maksymilian Gwizdon oraz Wiktor Ptak, którzy mają zapewniony udział w Mistrzostwach Polski siłą rankingu.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom z Mysłowic. Życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski.