Judocy walczyli w Jaśle i Bytomiu!

05 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W ostatni weekend zawodnicy UKS judo Mysłowice stoczyli walki w dwóch miastach: Jaśle i Bytomiu. Gratulujemy trenerowi oraz zawodnikom udanych startów na zawodach. Poniżej zamieszczamy krótką relację.

Niecały miesiąc po I rundzie International Judo League (w Krakowie), zawodnicy UKS JUDO Mysłowice udali się na II rundę, piątej edycji tej ligi. Tym razem, nasi judocy musieli przemierzyć ponad 200 km i udać się do pięknego, podkarpackiego miasteczka – Jasła. Do tego miasta przybyło w sumie 504 zawodników z 57 klubów z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Mołdawii i Węgier. Konkurencja była więc bardzo wysoka. Tym bardziej cieszą więc wyniki a przede wszystkim piękne walki Mysłowickich Wojowników.

Złote medale za I miejsce zdobyli: Filip CYGAN i Natalia RUSIN,
Srebrne medale za II miejsce zawisły na szyjach Haliny RYDZIKOWSKIEJ i Sandry SZAŁKIEWICZ
Brązowy medal za II miejsce to trofea Igi FROSZTĘGI i Krystiana RASIA.
W zawodach brał również dzielnie walczący Wojciech SOBCZAK.

Kiedy nasze dzieci zdobywały szlify w Jaśle, dwóch Juniorów Młodszych naszego klubu wzięło udział w I eliminachach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trener Ryszard Dziewulski udał się do Bytomia na turniej, w którym biorą udział judocy IV regionu: województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Mimo dużej konkurecji, szczególnie w kategoriach wagowych naszych zawodników, mysłowiccy judocy stoczyli solidne walki okraszone pięknymi rzutami. Jakub DZIEDZIC wywalczył wysokie, II miejsce. Patryk ZDRODOWSKI niestety nie zakwalifikował się do strefy medalowej. O kwalifikacje do Mistrzostw Polski będzie walczył podczas II eliminacji. Trzymamy kciuki i wierzymy, że udowodni on wówczas, swoim przeciwnikom dobre przygotowanie i razem z kolegą klubowym – Kubą, pojadą, w ostatni weeken kwietnia do Kielc, na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Nadesłane

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice