Jak minął weekend zawodników UKS Judo Mysłowice?

28 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Zawodnicy mysłowickiego UKS JUDO w miniony weekend uczestniczyli w kilku zawodach. W Oleśnicy, Malmӧ (Szwecja) i w Mysłowicach.

Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów Młodszych – Turniej Nadziei Olimpijskich, kończący starty indywidualne w 2018 roku. Turniej ten, z roku na rok staje się coraz mocniejszy. W tym roku zagościli do Polski judocy ze Słowacji, Czech, Niemiec, Ukrainy. Swoje reprezentacje narodowe wystawili również: Węgrzy, Holendrzy, Gruzini, Azerowie i Kazachowie. Spośród prawie 300 zawodników z tych krajów oraz oczywiście całej Polski, nasz klub reprezentowała Alicja Gowarzewska. Tego dnia stoczyła ona 4 walki, z których 2 wygrała (przed czasem). Pozwoliło jej to zająć ostatecznie V miejsce.

W sobotę rozgrywano w Szwedzkim mieście Malmӧ Mistrzostwa Świata Seniorów w Ju-Jitsu. Ta, najważniejsza impreza sportowa ju-jitsu, w roku przyciągnęła zawodników z … 55 państw całego świata. Polacy toczyli walki z zawodnikami m.in. takich krajów jak:  Algieria, Azerbejdżan, Australia, Bahrain, Brazylia, Kolumbia, Dominikana, Hong Kong, Indie, Izrael, Irak. Japonia, Jordania, Kazachstan, Maroko, Nepal, Mauritius, Meksyk, Mongolia, Panama, Filipiny, Korea, Arabia Saudyjska, Senegal, Sri Lanka, Tajlandia, Tunezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, USA czy Urugwaj. Nie brakowało również zawodników z całej Europy. Konkurencja więc była bardzo wysoka. Polskę reprezentowało 37 zawodników, wśród których był mysłowiczanin, trenujący ostatnio na tatami UKS JUDO Mysłowice. Dawid KARKOSZ, który wraz z bratem – Damianem, trenerem Ryszardem DZIEWULSKIM oraz zawodnikami UKS JUDO Mysłowice przygotowywał się na mysłowickiej hali, nie wiedział, że do jego kategorii wagowej zgłosi się łącznie 42 zawodników. Droga do upragnionego medalu była więc bardzo długa i trudna. Dawid wiedział po co przyjechał do Szwecji. Swoje marzenia spełniał wygrywając kolejne walki. Jedynym zawodnikiem, który pokonał Dawida był Francuz. Ostatecznie więc, mysłowiczanin zrealizował swoje medalowe marzenie i przywiózł ze Szwecji srebrny medal i tytuł WICEMISTRZA  ŚWIATA.

Następnego dnia, nasz medalista okazał się multimedalistą. Wraz z reprezentacją narodową wystąpił bowiem w turnieju drużynowym. Polacy, dzięki zwycięstwom kolejnych walk dotarli do półfinału, w którym okazali się znowu lepsi. Ostatnia drużyną – drugim finalistą był team Francji, który okazał się niestety lepszy  od Polaków. Biało – Czerwoni, z naszym Srebrnym Dawidem, zdobyli drużynowy srebrny medal i wracają z mistrzostw jako DRUŻYNOWI WICEMISTRZOWIE ŚWIATA

25.11.2018, Mysłowice
Dla tych, którzy lubią judo nie tylko z pozycji kibica, UKS JUDO Mysłowice zaproponował bardzo ciekawy turniej: Mistrzostwa Miasta Mysłowice. W niedzielę odbyła się na naszej, pięknej hali, na Bończyku VII edycja tego turnieju. W tym roku, otwarcia zawodów dokonał nowo - wybrany Prezydent Miasta: Dariusz WÓJTOWICZ, który wielokrotnie dawał wcześniej dowód zamiłowania do sportu i wspierania uzdolnionej sportowo młodzieży z Mysłowic.

Podczas oficjalnego otwarcia, mogliśmy się również dowiedzieć o uhonorowaniu naszego Trenera – Ryszarda DZIEWULSKIEGO, przez Polski Komitet Olimpijski Srebrnym Medalem za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego.

Po oficjalnym otwarciu, pięknym odznaczeniu naszego trenera oraz przywitaniu wszystkich zawodników, trenerów, rodziców, sędziów i gości honorowych, przystąpiono do części zasadniczej. Na MMM’18 zgłosiło się 341 zawodników z 35 klubów całej Polski, Czech i Słowacji. Wśród walczących było 18 zawodników klubu UKS JUDO Mysłowice. Wszyscy walczyli  bardzo dzielnie i efektownie, kolejny raz pokazując wysoki poziom swoich umiejętności.

Złoty medal za I miejsce zdobyli:
Filip CYGAN U-11/30kg
Iga FROSZTĘGA U-13/33kg
Wojciech SOBCZAK U-9/27kg

Srebrny medal za II miejsce to zdobycze:
Igora KOZIKA U-15/46kg
Sandry SZAŁKIEWICZ – U13/42kg
Brązowe medale za III miejsce wywalczyli:
Franek DZIEDZIC U-9/36kg
Alicja JANECZKO U-15/63kg
Halina RYDZIKOWSKA U-11/33kg
Roksana WITEK U-11/30kg
Piotr ZDRODOWSKI U-15/66kg
Na IV miejscu uplasowali się:
Natalia RUSIN U-11/39kg
Miłosz SPYTKOWSKI U-11/46kg
V pozycję uzyskali:
Krzysztof ŁABECKI U-11/44kg
Mariusz OLEJ U-11/44kg

Daniel GÓRAK, Jadwiga HERMAN, Łukasz KORCZYŃSKI i Krystian RAŚ nie zakwalifikowali się niestety do strefy medalowej.

Gratulujemy wszystkim startującym Zawodnikom i Trenerom.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice