II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w Tenisie Stołowym!

07 stycznia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W niedzielę 6 stycznia 2019 roku w Łaziskach Górnych rozegrany został II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów i Żaków. Są to najmłodsze kategorie wiekowe w tenisie stołowym. Na 38 chłopców i 29 dziewczyn KS Mysław reprezentowało 10 zawodników i zawodniczek.

Bardzo dobry wynik uzyskała Anastazja Malinowska. Uczennica klasy 4c Szkoły Sportowej z Mysłowic, która zdobyła 2 miejsce przegrywając tylko jeden mecz z nr.1 turnieju N. Wójtowicz  z  Czechowic –Dziedzic w grze finałowej. Tylko jeden mecz i też nr. 1 turnieju, przegrał  Witek Pisarzowski ( uczeń klasy 3a Szkoły Sportowej) grający w najmłodszej kategorii skrzatów. Witek przegrał na etapie ½ finału i dlatego mógł zdobyć „tylko” 3 miejsce. Miejsce trzecie jest dla niego wyższe niż to, które miał na poprzednim takim samym turnieju, więc i jego występ można uznać  za bardzo dobry.

Pozostali zawodnicy zdobywali miejsca na miarę swoich możliwości i prawie każdy poprawił swoją pozycję w odniesieniu do poprzedniego turnieju. W tych zawodach z 10 zawodników KS Mysław osmioro jest uczniami  Szkoły Sportowej naszego Miasta.