II Grand Prix Polski Żaków i Żaczek w tenisie stołowym za nami

12 stycznia 2020

W dniach 10-12 stycznia 2020 roku w Drzonkowie rozegrany został II Grand Prix Polski w kategorii żaków i żaczek. Klub Sportowy Mysław reprezentowało dwóch zawodników – Anastazja i Tobiasz Malinowscy, uczniowie mysłowickiej Szkoły Podstawowej Sportowej.

Oboje dostali się do turnieju bez eliminacji – Anastazja siłą rankingu, Tobiasz jako zwycięzca turnieju wojewódzkiego. Turniej główny był podzielony na dwie części: grupową oraz pucharową. Anastazja po wygraniu dwóch meczy i przegraniu jednego, bez problem przeszła pierwszą fazę zawodów i awansowała do czołowej trzydziestki w Polsce. Natomiast Tobiasz może mówić o prawdziwym braku szczęścia. W pierwszym  meczu pokonał nr 1 w swojej grupie, zawodnika z Torunia zajmującego 14 pozycję w rankingu ogólnopolskim - Juliana Korzus 3:2 w setach.

W drugim meczu Tobiasz pokonał zawodnika -  Oskara Horbejczyka z Witnicy 3:0. W kolejnym meczu musiał uznać wyższość trenującego w ośrodku Polskiego Związku Tenisa Stołowego Kamila Orszulaka. W pierwszych dwóch setach Tobiasz przegrał do 11 i do 12, a wystarczyło wygrać chociaż jeden i awansowałby do kolejnej rundy zawodów.

Trzech zawodników w grupie mysłowiczanina miało po dwa zwycięstwa i o awansie do drugiej fazy turnieju  decydował stosunek setów. Niestety Tobiaszowi zabrakło jednego seta i to on był na miejscu trzecim.

Siostra Tobiasza – Anastazja powtórzyła swój wynik z poprzedniego Grand Prix Polski, ale też była bardzo blisko osiągnięcia lepszego rezultatu. W pierwszej rundzie fazy pucharowej młodziutka, utalentowana tenisistka stołowa z Mysłowic spotkała się z nr 5 rankingu ogólnopolskiego -  Mają Łakomą. Anastazja rozegrała bardzo dobry mecz. Pokazała, że ma potencjał co najmniej na zawodniczkę z pierwszej 8 w kraju.