II Grand Prix Polski juniorów i młodzików w tenisie stołowym!

16 grudnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W dniach 7-8.12.2019r. w Ostródzie rozegrany został II Grand Prix Polski Juniorów. Na tych zawodach Klub Sportowy Mysław reprezentowało trzech zawodników. Młodzicy Maks Gwizdoń i Wiktor Ptak oraz junior Oliwer Gwizdon. Jak można było oczekiwać o 5-6 lat młodsi od przeciwników, Maks i Wiktor, mimo dobrej gry, nie dali rady zakwalifikować się do turnieju głównego.

Po grach w turnieju eliminacyjnym skończyli udział w zawodach. Natomiast Oliwer Gwizdoń brał udział w turnieju głównym siłą rankingu i spisał się na miarę swoich możliwości. Trudno było oczekiwać żeby chłopak trenujący 8go dzin tygodniowo nawiązał walkę z zawodnikami, którzy trenują w Szkołach Mistrzostwa Sportowego po 16-20 godzin tygodniowo, więc trzecie miejsce w grupie i ostatecznie miejsce 41-48 w Polsce można uznać za wynik nie najgorszy zwłaszcza, że tylko J. Stęczyszyn, trenujący obecnie w SMS Grodzisk Mazowiecki, był wyżej od mysłowiczanina ze wszystkich juniorów naszego województwa.

W kolejny weekend 13-15.12.2019r. w Brzegu Dolnym rozegrany został II Grand Prix Polski młodzików. Tym razem 2 dziewczynki i 4 chłopców reprezentowało miasto Mysłowice. W turnieju głównym udział miało zapewniony trzech najlepszych młodzików ze Śląska, zawodnicy KS Mysław M. Gwizdoń, K. Broszkiewicz i Wiktor Ptak, natomiast młodziczka Julia Kaczmarczyk i dwóch żaków Anastazja i Tobiasz Malinowscy musieli przebijać się przez turniej eliminacyjny. Należy tu pochwalić rodzeństwo Malinowskich, które w gronie najlepszych w Polsce zawodników starszych o dwa lata, dobrze sobie radziło. Tobiaszowi nie udało się wygrać ale doświadczenie po wyrównanych grach ze starszymi zawodnikami, na pewno przyda się w walce z rówieśnikami. Anastazja wygrała zdecydowanie 3:0 jeden mecz i przegrała dwa w tym z nr. 1 w grupie po pięknej i wyrównanej grze. Ostatecznie zdobyła 3 miejsce w grupie i też odpadła z turnieju.

Julia Kaczmarczyk zdobyła drugie miejsce w swojej grupie i awansowała do fazy eliminacji bezpośredniej, w której wygrała zdecydowanie 3:0 z zawodniczką gospodarzy Z. Bazylewską i awansowała do turnieju głównego. Tym samym w turnieju głównym Grand Prix Polski nasze miasto Mysłowice reprezentowało 4 zawodników !

W fazie grupowej grało 64 najlepszych młodzików w Polsce. Do kolejnej rundy turnieju przeszła połowa uczestników, w tym wszyscy z trójki młodzików KS Mysław M. Gwizdoń, K. Broszkiewicz i W. Ptak. Młodziczka J. Kaczmarczyk nie zdołała przebić się do rundy pucharowej. Julia zajęła 3 miejsce w grupie i w kolejnym meczu przegrała 2:3 ostatecznie zdobywając miejsce 41-48 tak samo jak na I Grand Prix Polski.

Znacznie lepiej grali młodzicy naszego klubu. W gronie 32 najlepszych w Polsce walczyli na równi z czołowymi zawodnikami w Polsce. Najmłodszy z mysłowiczan W. Ptak, który w następnym sezonie też będzie grał w tej kategorii wiekowej, przegrał po walce z F. Sprzaczkiem nr. 5-8 w Polsce i w ostatnim meczu z kolegą klubowym K. Broszkiewiczem, natomiast K. Broszkiewicz po dramatycznym meczu uległ K. Szurliejowi nr.9 w Polsce i ogrywając Wiktora zdobył miejsce 17-24. Najlepszy wynik uzyskał M. Gwizdoń, który w całym turnieju przegrał tylko jeden mecz,  z K. Totonem nr.7 krajowego rankingu i zdobył miejsce 9-12.

- Ogólnie wyniki młodzików można uznać za dobre, ale nie ukrywam że na tym turnieju mogli zagrać odrobinę lepiej -  mówi trener Jura Fomin. - Nie mamy czasu na odpoczynek. Wyciągamy wnioski do dalszej pracy i przygotowujemy się do kolejnych turniejów nawet w okresie świątecznym bo czeka nas : 30.12. Turniej wigilijny w Żorach we wszystkich kategoriach młodzieżowych oraz 10-12.01.2020r. Grand Prix Polski żaków w Zielonej Górze - dodaje trener.

Mat. nadesłany

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice