Hegemoni jak lwy walczyli z Legią!

18 lutego 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Hegemoni byli bliscy zwycięstwa nad pierwszoligowcami z Legii Warszawa. Mysłowicka Akademia w meczu ze stołecznym klubem zdecydowanie nie była faworytem.

Drużyna seniorska powołana została do życia w październiku 2019 roku, dlatego 60% składu to byli nowicjusze, którzy nigdy wcześniej nie uprawiali tej dyscypliny.  Nie ukrywamy, że początek potyczki zaskoczył nie tylko przeciwnika ale także naszą ławkę trenerską. 

Hegemoni pomimo, że pod względem umiejętności technicznych odstawali od bardziej doświadczonych zawodników ze stolicy, to jednak chęcią gry, twardą obroną oraz kilkoma szybkimi atakami, potrafili w dwóch pierwszych częściach rozgrywki wieść prym na boisku, pokazując śląski charakter.

Legioniści z Warszawy zachowali jednak zimną krew i zdecydowanie lepiej przepracowali okres przygotowawczy, co pozwoliło im w ostatniej części przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
W celach szkoleniowych mecz został rozegrany w niestandardowym formacie tj. trzy części po 20 min(normalny mecz trwa 2 x 40 min). Miało to pozwolić trenerom na spokojniejsze omawianie z zawodnikami taktyki podczas rozgrywki.

Sztab szkoleniowy, Roman Guzdek  oraz Radosław Żurek, pozytywnie ocenili pierwsze starcie zawodników, a na najbliższych jednostkach treningowych przeprowadzą analizę, która pozwoli wskazać elementy do poprawy.

Końcowy rezultat: Legia Warszawa vs Hegemon Mysłowice 30:20

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice