Finały Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet!

16 czerwca 2021

Podobnie jak w poprzednim sezonie mysłowickiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, tak i w tym, mocno przeszkodził nam w rozgrywkach niejaki COVID19. Przez kilka miesięcy od początku roku 2021 wszelkie rozgrywki sportu amatorskiego zostały zawieszone, dlatego nasza amatorska liga również nie mogła toczyć się swoim zaplanowanym rytmem. Na szczęście w końcu doczekaliśmy się uwolnienia sportu amatorskiego i nie spoczywamy w staraniach, żeby dokończyć rozgrywki wszystkich lig grających w ramach naszej mysłowickiej ALS.

Nasze Panie grające w ALSK wróciły na boisko w zeszłą sobotę, 6 czerwca. Rozegrały wtedy rundę play-off, skróconą do jednego meczu. Do finałowego turnieju awansowały trzy drużyny, które wczoraj, 13 czerwca, rozegrały między sobą mecze w systemie „każdy z każdym”, żeby wyłonić zwyciężczynie sezonu 2020/2021.

Po dwóch pierwszych meczach sytuacja była tak niejasna, że generalnie nie było pewniaka na żadne miejsce. Wszystko zależało od wyniku ostatniego meczu, pomiędzy drużynami Królowe Dramatu a Kaj My Som?. A w rzeczywistości okazało się, że od wyniku 4 seta. Królowe Dramatu przegrały pierwsze dwa sety i gdyby oddały jeszcze jednego, skończyłyby sezon na 2 lub 3 miejscu. Przygotowały nam jednak inny scenariusz, naprawdę mocno dramatyczny! Wygrywając 3 seta, sprawiły, że zaczęliśmy liczyć już małe punkty, bo po przegranej 1:3, każda drużyna miałaby ten sam stosunek setów. Czwarty set przesądził sprawę – Królowe Dramatu wygrywając go, wskoczyły na 1 miejsce w sezonie, niezależnie od wyniku tie-breaka. Jednak w ostatnim secie nie złożyły broni i potwierdziły tylko swoje zwycięstwo, wygrywając cały mecz 3:2.

Ostatecznie drużyny zajęły miejsca:
1 miejsce – Królowe Dramatu
2 miejsce – Nieustraszone
3 miejsce – Kaj My Som?

Wyniki poszczególnych meczów:

Królowe Dramatu – Nieustraszone 3:1 (25:17;25:22;25:27;25:20)
Kaj My Som? – Nieustraszone 1:3 (25:19;17:25;17:25;12:25)
Królowe Dramatu – Kaj My Som? 3:2 (21:25;19:25;25:12;25:22;15:13)

Aby zakończyć sezon 2020/2021 całej Amatorskiej Ligi Siatkówki zostało jeszcze do rozegrania kilka kolejek I i II ligi męskiej. Etapy rozgrywek obu lig są jednak na bardzo różnych poziomach i w każdej sezon zakończy się w inny sposób. We wrześniu spotkamy się na parkiecie z II ligą, żeby rozegrać skrócony play-off i turniej finałowy. Natomiast panowie z I ligi zakończą sezon na rundzie zasadniczej, a miejsca zostaną wyłonione w tabeli.