Dziewczyny z ROAN Fight Club Mysłowice

12 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Letnie leniuchowanie i odpoczynek  niestety dobiegł już końca. Zawodnicy ju jitsu ROAN Fight  Club Mysłowice rozpoczynają sezon od bardzo mocnych akcentów. Jako pierwsza rozpocznie Emilia Zipper, która wystartuje w Pucharze Świata w stolicy Grecji Atenach ( 20 -24.09.2018).

Emilia będzie reprezentowała Polskę i nasze miasto Mysłowice w dwóch konkurencjach tj. fighting (wolna walka ) i ne waza ( BJJ ). Emilia jest aktualną podwójną Wice Mistrzynią Europy właśnie w fightingu i ne waza. Trzymamy kciuki i czekamy na następne medale.

Jako druga wystartuje tym razem w bardzo doborowym towarzystwie aktualnych Mistrzów Świata w Ju Jitsu Monika, która została powołana do Kadry  Narodowej Seniorów w ju jitsu jako najmłodsza zawodniczka. Aktualnie startuje w kat. wag młodzieżowiec. Będzie walczyć w turnieju klasy A tj. zaliczanym w punktacji do światowego rankingu. Zawody odbędą się w niemieckim Gelsenkirchen w dniach 6 -7.10.2018 r. (Germany Open). Nasze dziewczyny po raz kolejny  pokazują, że należą do ścisłej czołówki światowego ju jitsu i z dumą rozsławiają nasze Mysłowice.

Również pozostali nasi zawodnicy z rocznika U-15 nie próżnują. Pierwszy swój start w tym sezonie rozpoczną od międzynarodowych zawodów ju jitsu w Brezicach na Slovenii w dniu 29.09.2018 r. W zawodach  z naszego klubu wystartuje aż 13 zawodników.

Życzymy wszystkim udanego początku sezonu i trzymamy kciuki za Roan.

                                              

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice