Dwa weekendy – dwa worki z medalami!

15 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Na cykliczny – comiesięczny Turniej Judo Dzieci, Młodzików i Juniorów, do Sosnowca, udała się ekipa młodych judoków z UKS JUDO Mysłowice. W kolejny weekend judocy walczyli w Bytomiu.

Kiedy trener – Ryszard Dziewulski przygotowywał najmłodszych adeptów tej pięknej dyscypliny, nie spodziewał się, że weźmie udział w zawodach, razem z 500 zawodnikami całej Polski. Wśród tak ogromnej liczby sportowców swoje szlify zdobywała jedenastka wojowników z Mysłowic. Wszyscy wrócili z dzielnie wywalczonymi medalami.

Oto szczegółowe wyniki:
 

Złoty medal za I miejsce wywalczyli:

- Jędrzej HERMAN,
- Aleks OSYRA,
- Bartosz PRUKSA
- Wojciech SOBCZAK,
- Paulina ZIĘBICKA,
 

Srebrne medale za II miejsce zdobyli

Filip JAROMIN,
- Krystian RAŚ,
- Wojciech STYCZEŃ,

Z najniższego miejsca na podium i brązowych medali cieszyli się:

- Maja BARAŃSKA,
- Natasza JACHOŁKOWSKA,
- Maksymilian JACHOŁKOWSKI

Tydzień po turnieju w Sosnowcu poszerzone o nieco starszych judoków grono sportowców z UKS JUDO Mysłowice, zameldowało się na tatami Bytomia, gdzie odbywała się III Runda International Judo League. Zawody wraz z campem, prowadzonym przez medalistę Mistrzostw Europy i Świata oraz dwukrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich – Krzysztofa Wiłkomirskiego przyciągnęło do Bytomia 842 zawodników i zawodniczek z 71 klubów Polski, Czech i Słowacji.

Dziewięciu śmiałków z Mysłowic ambitnie walczyło z najlepszymi. Trener Ryszard Dziewulski z satysfakcją przyglądał się swoim ambitnym zawodnikom. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, dlatego każdy zajął punktowaną pozycję. Pięciu z nich przywiozło z Bytomia medale. Oto szczegóły wyników:

medal brązowy za III miejsce uzyskali:

- Filip CYGAN (U-11, -33kg),
- Jakub DZIEDZIC (U-17, -66kg),
- Iga FROSZTĘGA (U-13, -37kg),
- Krystian RAŚ (U-11, -27kg),
- Natalia RUSIN (U-11, -46 kg),
 

V miejsce wywalczyli:

- Sandra SZAŁKIEWICZ (U-15, -44kg),
- Patryk ZDRODOWSKI (U-17, -66kg),
-VII miejsce zdobył Wojciech SOBCZAK (U-11, -27kg),
- IX pozycja to wynik Piotra ZDRODOWSKIEGO (U-17, -73 kg).

Gratulujemy pięknych wyników i życzymy wszystkim czytelnikom, od Zawodników oraz Trenerów Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych, po których udajemy się  na kolejny turniej międzynarodowy, tym razem do Budapesztu. Trzymajcie kciuki za mysłowickich judoków.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice