Drużyna Radko” wygrywa pierwszy Mysłowice CUP w CounterStrike: Global Offensive!

16 kwietnia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Blisko 150 osób zapisało się do pierwszego e-sportowego turnieju organizowanego przez MOSIR Mysłowice. Łącznie dało to 29 pięcioosobowych drużyn, które zgodnie z zaleceniami podczas epidemii zostały w domu w tzw. “Lany poniedziałek”.

Nasz pierwszy turniej rozgrywany był całkowicie online, a wziąć udział mogły składy, w których co najmniej 3 z 5 graczy związanych jest z Mysłowicami. Gra, w którą zawodnicy rywalizowali jest dostępna za darmo, a organizatorzy przygotowali szereg poradników wyjaśniających, jak przygotować się do rozgrywki.

Mysłowice CUP to także spore zaskoczenie pod kątem samego zainteresowania inicjatywą. Komunikacja turnieju w kanałach social media dotarła do ponad 15 000 osób, z których ponad 50% stanowiły kobiety, a 65% wszystkich zainteresowanych mieściło się w wieku 25-44 lat. To wiadomość łamiąca wszelkie stereotypy, które twierdzą, że gry i turnieje esportowe to atrakcja zdominowana przez mężczyzn i to bardzo młodych.

Mysłowicki MOSiR w tym szczególnym czasie zachęca wszystkich do pozostawania w domach. Aby umilić ten czas razem z ESE, MSI oraz Actina organizujemy dla naszych mieszkańców e-sportowy turniej CS:GO 5 vs 5 w ramach akcji #ZostanWDomu.

W finale turnieju zwyciężyła drużyna dowodzona przez gracza o pseudonimie Radko. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było rozegranie wszystkich trzech map (wynik 2:1). Finał transmitowany był w serwisie Facebook oraz Twitch, by z jednej strony dotrzeć do ludzi nieobeznanych ze zjawiskiem, a z drugiej pokazać go na platformie najbardziej popularnej wśród graczy.

- W ramach akcji zachęcającej do pozostania w domu promowanej pod hasłem #ZostanWDomu, postanowiliśmy wspólnie z ESE, MSI oraz Actina stworzyć ciekawą inicjatywę dla naszych najmłodszych mieszkańców. Turniej w jednym z najpopularniejszych tytułów esportowych CS:GO rozgrywany w formacie 5vs5, którego pierwsza edycja odbyła się w poniedziałek wielkanocny, był dla naszej młodzieży alternatywą dla tradycyjnego “śmingusa dyngusa”. Jeszcze w tym miesiącu planujemy kolejne rozgrywki i mam nadzieję, że zainteresowanie I frekwencja będą jeszcze wyższe” – mówi Karol Pawlik, dyrektor MOSIR Mysłowice.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni profesjonalnymi podkładkami MSI AGILITY GD70 o wartości około 150zł każda. Co ciekawe, zdobywcy drugiego miejsca, to drużyna Rudej (ksywka), w której poza nią grała jeszcze 3 kobiet i jeden mężczyzna.

Dla tych, którzy nie zdążyli zebrać i stworzyć drużyny mamy dobrą wiadomość. Po sukcesie pierwszej edycji ruszamy z kolejnym Mysłowice CUP! Zasady są dokładnie takie same, turniej rozegramy w kolejny poniedziałek 20 kwietnia, a finał we wtorek 21 kwietnia.

Regulamin: bit.ly/Regmyslowicecup
Zapisy: bit.ly/myslowicecup
Instrukcja: bit.ly/Instrukcjacsgo

Partnerami turniejów Mysłowice CUP są MOSIR Mysłowice, ESE Europe, Actina oraz MSI.

MOSiR Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice