Dobre wieści napływają z turniejów tenisa stołowego

08 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W miniony weekend odbyły się dwa bardzo ważne turnieje. W każdym z nich udział wzięli znakomici tenisiści stołowi z naszego mysłowickiego Klubu Sportowego Mysław.

W Sępólnie Krajeńskim w dniach od 5 do 7 kwietnia 2019 roku rozegrany został ostatni w bieżącym sezonie Grand Prix Polski żaków i żaczek. Jest to najmłodsza kategoria wiekowa w tenisie stołowym. Trzech zawodników Klubu Sportowego Mysław wybrało się na Pojezierze Pomorskie żeby wziąć udział w tym turnieju. Rodzeństwo Anastazja i Tobiasz Malinowscy będąc wiekowo młodsi od większości uczestników, mieli za zadanie zbierać doświadczenie i zagrać na miarę swoich możliwości oraz postarać się wygrać jak najwięcej meczy. Oboje musieli grać w turnieju eliminacyjnym żeby dostać się do turnieju głównego.
Tobiasz zakończył turniej w fazie eliminacji, zdobywając trzecie miejsce w swojej grupie.  Anastazja zdobyła drugie miejsce w fazie grupowej, potem wygrała jeszcze jeden mecz i tym samym awansowała do turnieju głównego.
W fazie grupowej Anastazji nie udało się pokonać swoich rywalek. Ale walka na równi z późniejszą finalistką, jak również wygrana z Nikolą Skawińską z Wołowa w meczu pięciu setowym, w którym 3 sety kończyły się wynikiem 12:10, świadczą o potencjale młodziutkiej tenisistki stołowej.
Ich rok starszy kolega klubowy, Wiktor Ptak, rozegrał najlepszy turniej w tym sezonie. Wygrywając wszystkie swoje pojedynki, mysłowiczanin dotarł do najlepszej 8 w kraju! W meczu o strefę medalową musiał uznać wyższość nr 1 w Polsce Kacpra Totonia. To był jedyny przegrany mecz na tym turnieju przez Wiktora.
Wiktor Ptak będąc przed turniejem numerem 9 w Polsce, zakończył zawody na 5 miejscu, pokonując 3:0 Michała Kaźmierczaka nr 8 oraz 3:2 Samuela Michnę nr 6.

W tym samym czasie w Jastrzębiu Zdroju odbywały się eliminacje juniorów i juniorek do Mistrzostw Polski. Znakomicie zagrał na tych zawodach jedyny junior naszego klubu Oliwer Gwizdon. W zawodach trwających ponad 8 godzin mysłowiczanin wywalczył awans do Mistrzostw Polski.

Wielkie brawa i gratulacje dla zawodników i zawodniczki KS Mysław i powodzenia na zbliżających się Mistrzostwach Polski młodzików i juniorów.

/materiał J.Fomin/

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice