Dobra passa tenisistów trwa!

09 lutego 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W niedzielę 7 lutego nasi tenisiści z klubu „Mysław” wzięli udział w otwartym wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym żaków, kadetów, w którym wystąpiło ponad 150 młodych tenisistów stołowych z naszego i ościennych województw. Jedną z najliczniejszych ekip byli zawodnicy KS „Mysław”.

W turnieju wzięło udział ośmiu żaków i żaczek oraz jedenastu kadetów i kadetek z naszego klubu. Najlepszy wynik uzyskał Karol Broszkiewicz, który zdobył miejsce 3-4. Karol przegrał dwa mecze ale z zawodnikami starszymi o rok, którzy też są wyżej w rankingu krajowym. Najpierw w ½ finału ze zwycięzcą turnieju P. Polokiem, który jest 8 w rankingu ogólnopolskim oraz M. Piecowskim nr.11 w Polsce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi zawodnicy, chłopcy i dziewczęta, czyli kategoria żaków i żaczki ( kat. do lat 11).

Czyniący duże postępy A. Ratka w rywalizacji z zawodnikami o rok starszymi, pewnie pokonywał swoich rywali. Cenne okazało się zwycięstwo nad D. Marcinkowskim z Częstochowy, który wygrał poprzedni turniej żaków, pokonując między innymi Andrzeja.

W ¼ finału nasz Andrzej przegrał z W. Paruchem z Gliwic 1:3, później z kolegą klubowym W. Pisarzowskim i ostatecznie zdobył 6 miejsce. Dobry turniej rozegrał wspomniany Witek Pisarzowski, który zdobył 5 miejsce, przegrywając tylko jeden mecz. Na pochwałę zasługuje również Lena Tomecka. Młodziutka mysłowiczanka, która przed turniejem była rozstawiona z nr.11 a ostatecznie ukończyła zawody jako 7.

Gratulacje dla wszystkich młodych tenisistów stołowych KS Mysław, którzy godnie reprezentowali nasze miasto na tym turnieju.

Mat. nadesłany!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice