Długi weekend tenisistów stołowych KS Mysław Mysłowice!

05 maja 2021

W dniach 1-2 maj 2021r. w Jastrzębiu Zdroju rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska juniorów i juniorek. KS Mysław reprezentowali Maciej Filipczak i Oliwier Gwizdon. Maciek jest pierwszy rok juniorem i w rywalizacji z zawodnikami rok lub dwa starszymi nie miał większych szans.

Wygrywając jeden mecz i przegrywając dwa, ostatecznie uplasował się na miejscu 13-16 w singlu, oraz 9-12 w grze podwójnej. Natomiast Oliwer, który jest ostatni rok w tej kategorii zdobył dwa medale: srebrny w grze mieszanej razem z Anną Kubiak z J. Zdroju, oraz złoty w grze deblowej, grając  razem z J.Steczyszynym z T. Gór. Zawodnik KS Mysław O. Gwizdon razem J. Steczyszynym grają wspólnie od najmłodszych lat. Przez ten czas zdobywali Mistrzostwo Śląska w kategoriach: żacy, młodzicy, 2x kadeci, oraz 2x juniorów. W sumie stawali na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Śląska aż 6 razy!  W turnieju indywidualnym mysłowiczanin zdobył miejsce 5-8 przegrywając po zaciętej walce tylko jeden mecz z późniejszym tryumfatorem zawodów K. Gumińskim z Gliwic.

W niedzielę 5 chłopaków i 5 dziewczynek z Mysłowic walczyli o medale na Mistrzostwach Śląska żaków i skrzatów ( kat. do lat 11 oraz do lat 9), które zostały rozegrane w Gliwicach.

Miłą niespodziankę sprawił  Igor Ptak. W rywalizacji skrzatów, nie będąc faworytem , Igorek wywalczył 2 miejsce, pokonując pewnie swoich rywali po 3:0 i 3:1 w setach, pokonując w ¼ finału  rozstawionego z nr.1 I. Orszulika z Orzesza. Tym samym pierwszoklasista Szkoły Sportowej z Mysłowic „zameldował się”  w finale Mistrzostw Śląska, ale tam musiał uznać wyższość o rok starszego J. Mirek z D. Górniczej przegrywając 0:3 w setach.

Bardzo dobrze zagrali w turnieju deblowym A. Ratka  i W. Pisarzowski również uczniowie Szkoły Sportowej. Grając razem mysłowiczanie dotarli do ½ finału bez większych problemów. W meczu o finał przegrali z późniejszymi Mistrzami Śląska, mimo prowadzenia w pierwszym secie 5:3 6:4. Zdobycie medalu  brązowego dla Andrzeja i Witka jest bardzo  dobrym wynikiem.

Również bardzo dobre zawody zagrała uczennica klasy 3a Szkoły Sportowej Lena Tomecka. Wygrywając kilka pojedynków nasza zawodniczka przegrała w ¼ finału z późniejszą finalistką zawodów K. Bąk z Chybia i ostatecznie uplasowała się na miejscu 5-8.

- Chciałbym  pochwalić za dobrą postawę i godne reprezentowanie naszego klubu , miasta i Szkoły wszystkim młodziutkim tenisistom stołowym z Mysłowic, uczestniczącym w  Mistrzostwach  Śląska. Naprawdę byliście super -  waleczni, skoncentrowani, fair –play , a do tego grzeczni.  Pokazaliście ,że ciężka praca na treningach nie idzie na marne.  W. Pisarzowski, A. Ratka,D. Antoniec, B. Brutanek, W. Ptak, L. Tomecka, N. Matwijczyk, L. Szfraniec, Z. Sikora, M. Pencarska. wszyscy, oprócz Witka,  zostają w swoich kategoriach wiekowych na następny sezon. Jestem pewien że  w  następnych Mistrzostwach Śląska i nie tylko, będą jeszcze lepsze wyniki sportowe – mówi trener Jura Fomin.