Czas na rower!

31 stycznia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

MOSiR Mysłowice intensywnie planuje imprezy na cały rok kalendarzowy, prowadząc rozmowy z klubami oraz grupami, które wspólnie chcą zapewnić jak największy wachlarz wydarzeń sportowych dla mieszkańców Mysłowic.

Jedną z takich grup są Rowerowe Mysłowice z którymi MOSiR rozpoczął współpracę w 2018 roku. Dwa pierwsze rajdy rowerowe – na początku oraz na koniec lata – były „strzałem w dziesiątkę”. Zgromadziły w sumie prawie 800 rowerzystów – były to rodziny z dziećmi, młodzież, dorośli. Pozytywne opinie oraz profesjonalna współpraca spowodowały iż MOSiR Mysłowice i Rowerowe Mysłowice będą dalej i na większą skalę współpracować wspólnie w 2019 roku.

Tym razem już zaplanowano 4 rajdy:

- początek czerwca w ramach Dnia Dziecka,
- września w ramach zakończenia wakacji,
- początek grudnia w ramach mikołajek,
- w maju – nocny rajd rowerowy

Dodatkowo zaplanowano wspólne sprzątanie najbardziej uczęszczanych ścieżek rowerowych w naszych lasach w ramach akcji „sprzątania świata”

Każdy nasz rajd chcemy zakończyć na jednym z naszych ośrodków sportowych: Słupna, Hubertus, Wesoła Fala i tam wspólnie zjeść kiełbaskę prosto z ogniska.

Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania podobnie jak w zeszłym roku zgromadzą tak dużą ilość chętnych sympatyków dwóch kółek.

O wszystkich szczegółach rajdu będziemy informować na naszych stronach internetowych i FB.

Źródło: MOSiR Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice