Co słychać u zawodników UKS Judo?

24 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Dnia 17 listopada w Rybniku odbył się kolejny turniej, w którym brali udział Nasi judocy. Dzieci z roczników 2004 – 2011 mogły w minioną sobotę rywalizować na tatami hali sportowej w Rybniku – Boguszowicach. Na XII Międzynarodowy Turniej Judo SILESIA CUP‘18, trener Ryszard DZIEWULSKI udał się z Dziewiątką Wojowników z Mysłowic.

 

Piątka dzieci, w kategorii U-10 i U-12 okazała się „klasą samą dla siebie”. Wszyscy stanęli na pierwszym lub drugim miejscu podium. Przyszli Młodzicy, dla których był to jeden z dwóch turniejów kwalifikacyjnych do kadry Śląska, również stoczyli piękne walki. Sandra Szałkiewicz otarła się o medal a pozostali judocy z kat. U-14 zakończyli zawody na podium.
Złote medale za I miejsca zdobyli w Rybniku:

Filip CYGAN (w kat U-10);
Iga FROSZTĘGA  (w kat U-12);
Alicja JANECZKO  (w kat U-14);
Natalia RUSIN (w kat U-10);
Halina RYDZIKOWSKA  (w kat U-12);
Srebro, za II miejsce zawisło na szyi Krystiana RASIA;
Brązowy medal za III miejsce wywalczyli:
Igor KOZIK  (w kat U-14);
Piotr ZDRODOWSKI (w kat U-14);
V pozycję uzyskała Sandra SZAŁKIEWICZ

W dniu 18 listopada najmłodsi adepci judo z klubu UKS JUDO Mysłowice skorzystali z okazji organizowanego w Sosnowcu Międzynarodowego Turnieju Judo dla Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów. Trener Ryszard DZIEWULSKI zameldował się na Niwce z waleczną Siódemką mysłowickich judoków. Solidne treningi, ambicja i sportowy duch naszych sportowców doprowadziło wszystkich, naszych zawodników na podium.

Nasi, młodzi bohaterowie i ich zdobycze to:

Adam ŚLĘZAK – złoty medalista;
Daniel GÓRAK, Jadwiga HERMAN, Krzysztof ŁABECKI i Wojciech SOBCZAK – srebrni medaliści
Franciszek DZIEDZIC i Łukasz KORCZYŃSKI – brązowi medaliści.

Do końca roku kalendarzowego czekają Ich jeszcze emocje  w związku z udziałem w kilku turniejach. Tymczasem gratulujemy zawodnikom i trenerowi fantastycznych wyników i życzymy dalszych, sportowych sukcesów.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice