Co słychać u tenisistów?

18 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Ostatni weekend był wolny od zawodów i turniejów w tenisie stołowym, dlatego też trener Fomin sam wziął udział w Grand Prix Polski weteranów. Udało  Mu się rozegrać bardzo dobre zawody.

Przed turniejem byłem rozstawiony z nr.29 ale w sobotę w fazie grupowej wygrałem wszystkie swoje mecze pokonując nr.6 w Polsce - R. Piechnika z Radomia 3:0 i awansowałem do turnieju głównego z pierwszego miejsca - mówi Jura Fomin.

W niedziele, w gronie 32 najlepszych ( w mojej kategorii było 66 uczestników)  pierwszy mecz grałem od razu z nr. 4 w Polsce: A. Zielinskim z Warszawy, którego udało Mi się pokonać po zaciętej walce 3:2 w setach. W dalszej części turnieju musiałem rozegrać 6 meczy praktycznie bez przerwy i w końcu z powodu braku sil odpadłem w ¼ finału - dodaje trener Fomin. - Jednak pokonanie kilku zawodników dużo wyżej notowanych, między innymi zawodnika grającego w 1 lidze T. Piotrowskiego z Zawiercia, dało mi dużo satysfakcji. Ostatecznie uplasowałem się w pierwszej 8 w Polsce na miejscu 5-8 - powiedział.

W niedzielę wychowanka klubu, oraz szkoły sportowej Faustyna Cieślik, która od 1 września mieszka i trenuje w Krakowie, wygrała turniej  juniorek województwa małopolskiego a jest jeszcze kadetką ! 

Wielkie brawa i gratulacje dla  Faustyny oraz trenera Jury Fomina!

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice