Co słychać u Rowerowych Mysłowic?

03 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Kolejny weekend rowerowy za nimi ale tym razem wyjątkowy - brali udział w IX Rajdzie Rowerowym dookoła Zalewu Szczecińskiego, organizowanym przez grupę GRYFUS. Była to już dziewiąta edycja, dla Ich grupy, pierwszy występ na owej imprezie ale już mogą powiedzieć, że nie ostatni, za rok znów tam będą.

Oto Ich sprawozdanie:

- W piątek rano zawitaliśmy w Szczecinie gdzie popołudniu mieliśmy okazję pozwiedzać piękną architekturę miasta SZCZECIN z przewodnikiem jak i członkami grupy Gryfus – DZIĘKUJEMY. W sobotę rano ruszyliśmy na miejsce rajdu, gdzie na starcie zameldowało się ponad 400 uczestników (około 110 osób z GÓRNEGO ŚLĄSKA) a nie możemy zapomnieć oczywiście że nasze miasto Mysłowice reprezentowało 23 osoby. Pogoda nas rano nie rozpieszczała niestety deszcze trochę nas zmoczył ale jak to się mówi nie ma złej pogody do jazdy są tylko źle ubrani rowerzyści.

Na starcie czekał na nas pakiet startowy jak i nasi wspaniali przewodnicy Sebastian Zakal oraz Kolumb NorbertnaScott'cie DZIĘKUJEMY PANOWIE za wspaniałą przeprawę oraz atmosferę na trasie .

Sobotnia pierwszy etap SZCZECIN – ŚWINOUJŚCIE trasa liczyła około 160 km i przebiegała w 90% po stronie Niemieckiej trasa przepiękna, płaska, mało wzniesień. Zakończenie pierwszego etapy miało miejsce w Świnoujściu

- W niedziele drugi etap ŚWINOUJŚCIE - SZCZECIN tym razem około 140 km w kierunku Szczecina przed startem pamiątkowe zdjęcie na plaży i w drogę  trasa również piękna.

Na koniec oficjalne wręczenie medali

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice