Cieślik i Gasz w finałach wojewódzkich młodzieży szkolnej w tenisie stołowym

28 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

28 maja 2019 roku Szkoła Podstawowa Sportowa w Mysłowicach była organizatorem finałów wojewódzkich młodzieży szkolnej w tenisie stołowym.

W zawodach prawo startu miało po 8 najlepszych drużyn chłopców i dziewiczy wyłonionych w trzystopniowych wojewódzkich eliminacjach.

W zawodach tych nasze miasto reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej Sportowej  Faustyna Cieślik i Weroniką Gasz. Mimo tego, że obie dziewczyny rywalizowały ze starszymi przeciwniczkami, to poszło im znakomicie. Zdecydowanie pokonały dziewczyny z Zawiercia oraz Sosnowca. Tylko w finale uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Drużynowe Wicemistrzynie Polski do lat 15 okazały się lepsze od mysłowiczanek.

Obecność na sali sportowej takich kibiców jak Prezydent Miasta Mysłowice Pana Dariusza Wójtowicza, Dyrekcji Szkoły Podstawowej Sportowej – Justyny Wojak i Mirosławy Styczeń bardzo pomogła naszym zawodniczkom – Faustyna pokonała obydwie  (wyżej notowane i starsze o rok) zawodniczki z Jastrzębia w grze indywidualnej. Natomiast odrobinę zabrakło Weronice do pokonania nr 2 drużyny przeciwnej.

Wicemistrzostwo województwa dało prawo startu w Mistrzostwach Polski, na które dziewczyny ruszają już jutro, tj. 29 maja 2019 roku do Zielonej Góry.

Wielkie brawa i gratulacje dla zawodniczek Szkoły Podstawowej Sportowej z Mysłowic.

/mat. J.Fomin/

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice