BĘDĄ WALCZYĆ O TYTUŁ SUPERFARMERA

14 października 2014

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

O tytuł SuperFarmera, bohatera gry planszowej o niezwykłej historii, stworzonej dla każdego niezależnie od wieku, powalczą zawodnicy na I Mistrzostwach Mysłowic w SuperFarmera. 8 listopada w Hali MOSiR może zmierzyć się ze sobą blisko 300 osób – rejestracja uczestników potrwa do końca października.

Gra planszowa SuperFarmer wydawnictwa Granna powstała w Warszawie w 1943 roku. Jej autorem jest wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk. Zasady są proste: jesteś farmerem, hodujesz zwierzęta. Twoje stado wciąż rośnie. Ale musisz uważać! W okolicy grasują lis i wilk. Twoje zwierzęta mogą stać się dla nich cennym łupem... Zbierz stado i zostań superfarmerem!

I Mistrzostwa Mysłowic w SuperFarmera to pierwsze zawody w grę planszową organizowane na terenie miasta na taką skalę. Swoje umiejętności zawodnicy będą mogli zaprezentować 8 listopada (sobota) – jeżeli swój udział zgłosi maksymalna liczba osób SuperFarmer wyłoniony zostanie z blisko 300 startujących.  W zawodach może wziąć udział każdy bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Rejestracja uczestników odbywa się drogą elektroniczną do 31 października br. – pisząc na adres superfarmer_myslowice@wp.pl należy podać nazwisko, imię, wiek oraz miejscowość zamieszkania. O zakwalifikowaniu się do zawodów decyduje kolejność zgłoszeń.

Zawody rozegrane zostaną 8 listopada w Hali Widowiskowo – Sportowej /ul.Bończyka 32 z/ w godzinach 11:00 – 16:00. Organizatorem zawodów jest  Szkolne Kółko Gier Planszowych działające przy Szkole Podstawowej nr 3 przy współudziale Wydawnictwa Granna, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Urzędu Miasta Mysłowice.

Nagrody dla uczestników i finalistów I Mistrzostw Mysłowic w SuperFarmera zapewniają wydawnictwo Granna oraz Urząd Miasta Mysłowice.

materiały nadesłano

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice