Zimowa Akademia Sportu i mecz hokeja HC Oceláři Třinec vs GKS Tychy!

29 stycznia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Już 3 i 4 lutego w Mysłowicach Zimowa Akademia Sportu i … 3×3 hokejowy mecz HC Oceláři Třinec vs GKS Tychy. Ależ to będzie wyjątkowe widowisko! A gdzie? Na otwartym lodowisku w Parku Słupna w Mysłowicach, to wszystko w ramach promocji bezpłatnych zajęć w sportach zimowych organizowanych w ramach Zimowej Akademii Sportu, które 4 lutego odbędą się w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Mysłowice.

Zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego! Weźcie swoje klasy i przyjdźcie zagrać w hokej, spróbować sił w biathlonie, a także sprawdzić swoje umiejętności w snowboardzie, curlingu czy łyżwiarstwie, w dodatkowo przygotujemy zimowy tor umiejętności, a to wszystko w… hali „na Bończyku”. Najlepsi otrzymają medale, dyplomy oraz słodkie przekąski.

Startujemy o godzinie 10:00!

Czym jest Zimowa Akademia Sportu?

Zimowa Akademia Sportu to zajęcia pokazowe trwające dwa dni, a także nieodpłatne zajęcia pozalekcyjne trwające 5 tygodni w każdym z 5 miast projektu. Projekt realizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu ma na celu upowszechnianie sportów zimowych m.in. biathlonu, curlingu, hokeja, łyżwiarstwa oraz snowboardu. Niestety jak wynika z ankiet młodzież niewiele wie, o tych dyscyplinach ponieważ są rzadko prezentowane w mediach, a przede wszystkim na lekcjach w-f. Chcielibyśmy zainteresować dzieci zimowymi dyscyplinami, ponieważ biathlon jest piękny i nieobliczalny, snowboard widowiskowy, hokej popularny na całym świecie, łyżwiarstwo szybkie i short track emocjonujący do ostatniego okrążenia, a curling dla każdego.

Dlatego warto upowszechniać i popularyzować zimowe konkurencje oddolnie w szkołach, szczególnie w miastach, którym zimowe dyscypliny nie są obce i takim właśnie miastem jest Cieszyn. Projekt Zimowej Akademii Sportu jest dofinansowany przez Ministerstwo Sportu, a przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz w ramach programu Niepodległa (Marcin Strządała).

Zimowa Akademia Sportu ma wzbudzać wśród dzieci potrzebę zabawy zimowymi dyscyplinami, chcemy także poszerzyć wiedzę nauczycieli wychowana fizycznego – jak uprawiać zimowe dyscypliny w hali dając szansę na dodatkowe wynagrodzenie dla ambitnych nauczycieli, którzy chcą się zaangażować podczas Zimowej Akademii Sportu. Na pewno przyda nam się do tego wiedza i doświadczenie olimpijczyków, którzy zostali Ambasadorami – Zbigniew Bródka (mistrz olimpijski, łyżwiarstwo szybkie), Tomasz Sikora (wicemistrz olimpijski, biathlon), Paulina Ligocka (mistrzyni świata, snowboard), a także Aron Chmielewski (mistrz Czech, hokej).

Następnie miasta projektu Zimowej Akademii Sportu to:

- 3-4. lutego Mysłowice,
- 11-12 lutego Nowy Targ,
- 15-16 lutego Opole
- 18-19 lutego Bielsko-Biała.

Tym czasem zapraszamy serdecznie na inauguracyjne spotkanie zajęć w sportach zimowych Cieszynie:

- 28 stycznia od godziny 10:00 w hali Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie
- 29 stycznia od godziny 10:00 na lodowisku hali widowiskowo-sportowej w Cieszynie
Organizatorem jest Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu Anima Pro Activ Partnerem organizacyjnym jest BDB EVENT

Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu

Info: MOSIR Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice