„ Z ping pongiem na ty”

01 grudnia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

29.11.2020r. w Raszkowie woj. Wielkopolskie rozegrany został Ogólnopolski Turniej „ Z ping pongiem na ty” - Memoriał Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział ponad 270 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Rozegrano pięć kategorii młodzieżowych oraz dwie seniorskie Open.

Klub Sportowy Mysław reprezentowali: w kategoriach najmłodszych: uczniowie Szkoły Sportowej - Bartosz Brutanek, Igor Ptak, Lena Tomecka i Andrzej Ratka oraz kategoriach starszych : Julia Kaczmarczyk z Bytomia , Oliwer Gwizdon z Będzina. W kategorii weteranów ( powyżej lat 40) zagrał trener Jurij Fomin.

Mysłowiczanie zaliczyli kolejny bardzo dobry turniej. O.Gwizdoń nie miał sobie równych w kategorii juniorów i zdobył pierwsze miejsce. Po drodze mysłowiczanin musiał pokonać 6 przeciwników i jak to zwykle bywa, najtrudniej miał w finale. Przegrywając 0:2 w setach Oliwer zdołał przełamać przebieg meczu i doprowadził do stanu 2:2 w setach. Podłamany psychicznie przeciwnik nie podjął walki w ostatnim secie i mysłowiczanin zwyciężył 3:2 w setach i 11:1! w meczu decydującym.

W kategorii seniorów Open, Oliwer był bardzo blisko od zrobienia wielkiej niespodzianki. Nasz junior po kolei pokonywał swoich rywali i po wygraniu 7 meczy „zameldował się” w ½ finału. Po zaciętym pojedynku Oliwer przegrał 2:3 w setach i zdobył 4 miejsce. Można to uznać za duży sukces, ponieważ jest to najlepszy wynik uzyskany przez seniorów i seniorki ze Śląska a Oliwer jest juniorem.

W pierwszej 8 turnieju Mysłowice miały jeszcze trzech zawodników. J.Kaczmarczyk zdobyła 4 miejsce w kat. Kadetek, A.Ratka 6 miejsce w kat. Żaków, Brutanek w najmłodszej kat. Skrzatów. Są to bardzo dobre wyniki, zwłaszcza że wszyscy najmłodsi zawodnicy KS Mysław będą rywalizować w swoich kategoriach wiekowych jaszcze przez dwa kolejne sezony.

Trener J. Fomin pokazał dobry przykład swoim podopiecznym. W turnieju weteranów pokonywał swoich rywali po 3:0 w setach. Po czterech zwycięstwach awansował do finału zawodów. Jednak po wyrównanej walce 9:11, 11;9, 10;12, 9:11 musiał uznać wyższość zawodnika z drugiej ligi M.Picowskiego z Borucina. Drugie miejsce w turnieju ogólnopolskim można uznać za bardzo dobry wynik.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek KS Mysław.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice