Pożycz pieniądze od uczciwej firmy

02 września 2015

ARTYKUŁ SPONSOROWANY o_19u6ude6poqli3v1uv5d651jvi10.jpg
Drukuj artykuł
Kategoria:
Porady prawne

Każdego człowieka może spotkać sytuacja, w której nagle okaże się, że brak mu kilkuset złotych na niespodziewany wydatek – może być to na przykład konieczność naprawy auta, zapadnięcie na chorobę wymagającą drogich leków, awaria lodówki, itp. W takich przypadkach pomocy szuka się najczęściej u rodziny i znajomych, a jeżeli nie mogą oni pomóc, dobrze pomyśleć o pożyczce krótkoterminowej.

Branie pożyczki przez Internet

Aby wziąć pożyczkę tego typu, należy odwiedzić stronę jednej z firm zajmujących się takimi pożyczkami. Jedną z polecanych jest Wonga. Pożyczka od tej firmy może zostać wzięta na okres aż do sześćdziesięciu dni, a maksymalna kwota to 750 PLN. Co warto zauważyć, jeżeli klient bierze w niej pożyczkę po raz pierwszy, obojętnie od kwoty i czasu spłaty zwraca się jedynie dziesięć złotych ponad wziętą kwotę. Tak więc gdy jest to 500 złotych, do zwrotu będzie 510 złotych, gdy 300 – 310, itd. Warto zauważyć, że banki za same opłaty za przygotowanie kredytu doliczają znacznie większe kwoty do rachunku klienta!

Ponieważ firmy zajmując się krótkoterminowymi kredytami są maksymalnie przyjazne dla użytkownika, wszystkie czynności wykonywane są na nich. Pożyczkobiorca starający się w Wonga o pierwszy kredyt musi wypełnić formularz, w którym podaje swoje dane.  Zostaną one wykorzystane do sprawdzenia jego historii w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli jest ona negatywna, oznacza to, że klient miał wcześniej kłopoty ze spłacaniem innych zobowiązań finansowych. Może być to powodem odrzucenia wniosku o pożyczkę (co ma miejsce w 60% przypadków). Jeśli natomiast jest pozytywna – klient zostaje poproszony o przelania na konto Wonga kwoty 10 groszy, a po wykonaniu tej czynności kwota pożyczki zostaje przelana na konto, z którego klient wysłał przelew.

Jak nie dać się oszukać?

Najważniejszą zasadą brania pożyczek online jest brak jakichkolwiek płatności ze strony użytkownika – poza drobnymi przelewami (od 10 groszy – 2 PLN). Jeżeli firma domaga się zapłacenie za czynności typu „przygotowanie kredytu”, „opłaty administracyjne” czy „wyrównawcze”, wówczas nie należy przesyłać jej ani grosza. Dlaczego? Zasada jest prosta – kwota wymagana od wnioskodawcy to niejako opłata za czynności związane z rozpatrzeniem wniosku o kredyt czy sprawdzeniem dokumentów. Jednak w praktyce po przelaniu wymaganej kwoty – która może wynosić nawet kilkaset złotych – klient otrzyma informację zwrotną o negatywnym rozpatrzeniu wniosku o kredyt – oczywiście nie ma wówczas mowy o zwróceniu przesłanych pieniędzy.

Uczciwa firma nie wymaga także żadnych zastawów ani poręczeń. Firmie takiej wystarczy tylko sprawdzenie historii klienta w BIK i zadeklarowane przez niego dochody. Jeżeli pożyczkodawca wymaga czegoś więcej, wówczas należy podchodzić do niego z ograniczonym zaufaniem.

Sprawdź w sieci, z kim masz do czynienia

Związek Firm Pożyczkowych prowadzi rejestr firm udzielających kredytów online, którym można zaufać. Znajdujące się tam instytucje para bankowe cieszą się zaufaniem klientów i działają według uczciwych, opisanych wcześniej zasad.

Przed wzięciem pożyczki

Z pewnością przed wzięciem pożyczki – zwłaszcza pierwszy raz – w takiej firmie w głowie potencjalnego pożyczkobiorcy rodzi się wiele pytań. Firmy takie jak Wonga mają na swoich witrynach internetowych specjalny dział z odpowiedziami na najczęściej zadawane przez klientów pytania, dzięki czemu można znaleźć odpowiedzi na trapiące wątpliwości. Oczywiście nic także nie stoi na przeszkodzie, aby skontaktować się z biurem obsługi klienta, w którym można wyjaśnić wszelkie wątpliwości podczas rozmowy z pracownikami firmy. Odpowiedzi na nurtujące pytanie znajdziesz również na serwisie http://kapitalni.org/

Czy warto brać także pożyczkę?

Pożyczka w firmie Wonga jest godna polecenia ze względu na niewielki koszt oraz błyskawiczną decyzję o jej przyznaniu (bądź odrzuceniu). Nadto niewielka oplata dla klientów biorących tam pieniądze po raz pierwszy sprawia, że warto skorzystać z tej najbardziej atrakcyjnej oferty na rynku. Po spłaceniu pożyczki można ponownie wziąć kredyt w tej firmie. Warto podkreślić, że stali klienci otrzymują szereg atrakcyjnych korzyści, ze zniżkami włącznie. Najbardziej aktywni mogą liczyć nawet na ponad 40% upustu przy braniu kredytu z Wonga!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice