Jaki kredyt powinien wybrać początkujący przedsiębiorca?

10 marca 2015

ARTYKUŁ SPONSOROWANY o_19g1b1mlg1srg1d2iahl1kj1fdn10.jpg
Drukuj artykuł
Kategoria:
Porady prawne

Rejestrowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej to ogromne i bardzo stresujące wydarzenie. Jest szczególnie trudne dla osób, które wszystkie procedury i formalności muszą załatwiać po raz pierwszy, nie zawsze znają obowiązujące zasady i regulaminy, mają problemy komunikacyjne i organizacyjne. Oprócz problemów urzędowych młodzi i niedoświadczeni właściciele często deklarują brak oszczędności i kapitału własnego, niedobory budżetowe oraz pierwsze nieprzemyślane zadłużenia. Nie mogą liczyć na pomoc państwa, Unii Europejskiej czy wsparcie organizacji do tego celu powołanych. Okazuje się jednak, że funkcjonują jeszcze banki, które chętnie udzielają wsparcia materialnego nowym firmom i proponują naprawdę ciekawe warunki. Czy kredyty na start są przedsiębiorcom potrzebne? Dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Na wstępie należy wyjaśnić, że o powodzeniu przedsiębiorstwa decyduje wiele czynników. Specjaliści uważają, że najważniejszy jest pomysł i dobre chęci. Tak naprawdę wszystkie rozważania biznesowe warto rozpocząć od przeliczenia oszczędności oraz oceny możliwości kredytowych. Dzięki pieniądzom można spokojnie planować, przewidywać przyszłość, inwestować w rozwój i reklamę. Brak środków wiele komplikuje, często uniemożliwia załatwienie priorytetowych spraw, ogranicza kreatywność, burzy wizje i ciekawe rozwiązania. Niestety większość banków nie ma żadnych propozycji dla firm bez żadnego doświadczenia i jednocześnie odbiera młodym i ambitnym jakiekolwiek szanse za sukces.

Na szczęście Idea Bank zna i rozumie podstawowe potrzeby przedsiębiorców, chętnie pomaga w rozwiązaniu problemów finansowych i zabiega o satysfakcję klientów. Dlatego właśnie przygotował kredyt dla firm na start oraz zwolnienie z płatności na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez pierwszy rok. Aby uzyskać finansowanie wystarczy złożyć wniosek (również za pośrednictwem Internetu), określić swoje potrzeby (maksymalnie 350 000 zł), okres spłaty (do 120 miesięcy) oraz cele zawodowe (zakup nieruchomości, sprzętów, wyposażenie biura). Po wstępnej weryfikacji bank zadzwoni z konkretną propozycją i przekaże ważne wskazówki. Warto wspomnieć, że nie jest wymagany staż oraz wkład własny, a w razie wątpliwości i obaw wsparcia merytorycznego udzielą przeszkoleni pracownicy i konsultanci.

Podsumowując, młody przedsiębiorca w trudnej sytuacji wcale nie jest skazany na porażkę. Dzięki ofercie Idea Banku może uzyskać potrzebne pieniądze, załatać luki budżetowe, odzyskać kondycję finansową i budować pozycję rynkową. Nie powinno zatem dziwić nikogo ogromne zainteresowanie produktem, pozytywne opinie klientów i ogromna satysfakcja z efektów.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice