Czy w 2016 roku zapłacimy więcej za OC?

19 listopada 2015

ARTYKUŁ SPONSOROWANY o_1a4gk4r34roi13u2iq61lbe1grm10.jpg
Drukuj artykuł
Kategoria:
Porady prawne

Jak to zwykle bywa, Nowy Rok przynosi nam podwyżki cen i opłat. Zapewne nie inaczej będzie w przypadku roku 2016, który zbliża się do nas wielkimi krokami. Nadejście stycznia to również wzrost cen polis OC.

Kupno polisy końcem roku dobrym pomysłem

Kierowcy, którym kończy się polisa OC początkiem roku, zapewne jeszcze w grudniu będą chcieli porównać stawki u poszczególnych towarzystw. Może im w tym pomóc kalkulator OC na okurka, darmowej porównywarki kilkunastu ubezpieczycieli. Sprawdzenie cen jak największej ilości towarzystw jest konieczne, jeżeli nie chcemy przepłacać. A w przypadku OC liczy się przede wszystkim cena, gdyż ustawowo - ubezpieczenie to jest identyczne w każdej firmie. Różnić się może jedynie sposobem likwidacji szkody, bowiem niektóre z nich wprowadziły system Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS).

Na Święta dodatkowe promocje

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia niektóre towarzystwa być może wprowadzą dodatkowe rabaty, by jeszcze bardziej zachęcić do wykupienia ubezpieczenia przed końcem roku. Dla kierowców, którym kończy się polisa początkiem roku (ale nie tylko - niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe są w stanie ubezpieczyć pojazd na pół roku do przodu), wykupienie OC jeszcze w grudniu, będzie z pewnością korzystne. Zwłaszcza dla tych, którym polisa kończy się w styczniu lub lutym. Czasami jednak ubezpieczenie na kilka miesięcy przed końcem dotychczasowej polisy nie jest wskazane. Ważny jest zdrowy rozsądek - panika czy pośpiech to zły doradca, dlatego najlepiej jest wcześniej sprawdzić ceny.

Porównanie cen receptą na zaoszczędzenie

Jest szansa, że znajdziemy najtańsze ubezpieczenia OC na okurka.pl - portalu, który za zadanie ma sprawić, by polscy kierowcy nie musieli przepłacać. Potrzebujesz polisy OC z BLS? Nie ma problemu. Po co płacić 800 zł, skoro u innego ubezpieczyciela może kosztować 500 zł. Nie potrzebujesz BLS? Zatem najtańsza oferta w rankingu będzie optymalna. Oczywiście do OC można zamówić dodatkowe produkty, takie jak NNW czy assistance - dla niektórych klientów nie liczy się jedynie cena, a także zakres ubezpieczeń dobrowolnych. Ważne jest, by każdy mógł znaleźć dla siebie taką ofertę, jaką potrzebuje, w jak najniższej cenie.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice