Pocztówka z Wiednia laureatki konkursu Cudownie Rozwiązujemy Języki

15 lutego 2016

Drukuj artykuł
Kategoria:
Mysłowice na językach

Iwona Palka to tegoroczna laureatka konkursu Cudownie Rozwiązujemy Języki. W nagrodę Iwona wyjechała na wycieczkę do Wiednia. Zobacz, co udało się zobaczyć Iwonie w stolicy Austrii.

Wycieczka do Wiednia odbyła się 12 grudnia 2015r. Był to wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy połączony ze zwiedzaniem Wiednia. Podczas zwiedzania obejrzeliśmy wiele ciekawych miejsc i zabytków, m.in. gotycką Katedrę św. Szczepana, neogotycki Ratusz, barokową Kolumnę Morową, czy Pałac Belweder wraz z otaczającymi go ogrodami.

Program wycieczki zawierał również atrakcje dla sympatyków sztuki, czyli podziwianie Filharmonii Wiedeńskiej, skąd każdego roku transmitowane są koncerty noworoczne, Opery Wiedeńskiej, Austriackiej Biblioteki Narodowej, jak również Muzeum Historii Sztuki oraz Muzeum Historii Naturalnej.

Natomiast jarmarki bożonarodzeniowe, będące głównym punktem programu, zachwycały swą różnorodnością, imponującymi iluminacjami, stanowiąc tygiel narodowości i języków. Oprócz typowej oferty artykułów świątecznych, można było znaleźć tam wiele wyrobów regionalnych o niepowtarzalnym, lokalnym charakterze. Największy z kilku wiedeńskich jarmarków to ten pod Ratuszem, gdzie znajdowała się również szopka z żywymi zwierzętami.

Nieodłączny punkt wycieczki do Wiednia stanowiła oczywiście Cafe "Sacher", serwująca wykwintne kawy i słynny tort Sachera, będący niezwykle smacznym symbolem Wiednia.

Wiedeń to doskonałe miejsce na spędzenie swojego wolnego czasu, szczególnie w okresie świątecznym nie tylko ze względu na jarmarki bożonarodzeniowe, ale też niezapomnianą atmosferę, a wycieczka bez wątpienia warta polecenia.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice