Wystawa kanarków i ptaków egzotycznych

17 listopada 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

W Mysłowickim Ośrodku Kultury od dziś do niedzieli trwa wystawa kanarków i egzotycznych ptaków. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do podziwiania swych pupili. Wystawa jest czynna w sobotę od godziny 9 do 18 i w niedzielę od 9 do 16- wejście od ulicy Strumieńskiego w budynku Biblioteki.

Na wystawie można zobaczyć ponad 100 gatunków kanarków. papug i innych. Są tam kanarki czerwone, żółte, białe, pomarańczowe i z grzywą tzw. gloster korona lub niemieckie z koronką, papużki faliste, nimfy czy nierozłączki.

Mysłowicki oddział hodowców kanarków i ptaków egzotycznych będzie w przyszłym roku obchodzić  jubileusz 90-lecia istnienia. Prezesem mysłowickiego oddziału Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych jest Pan Edward Gąsiorowski. Wśród Nich są głównie emeryci, którzy pracowali na kopalni, w końcu na Śląsku tradycja hodowli kanarków czy gołębi wywodzi się właśnie z górnictwa. Ze swoimi ptakami jeżdżą na wystawy, by zaprezentować ich upierzenie i kształt, a także śpiew.

Serdecznie zapraszamy.

Foto: Adam Chajto

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice