Wicemarszałkini Senatu szyje maseczki!

24 marca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka tydzień temu zaczęła szyć maseczki – jak mówi – dla wszystkich potrzebujących, od zakładów pracy, w których pracuje od kilku do kilkunastu osób, przez instytucje, po każdego kto martwi się o zdrowie swoich najbliższych. Do dziś dnia zyskała wielu naśladowców, w tym posłanki i posłów.

Nie ograniczyła się jedynie do podzielenia się swoimi działaniami. Gabriela Morawska-Stanecka poszła krok dalej i opublikowała grafikę z instrukcją szycia i wideo instruktażowe, które znajdziecie TUTAJ

- Mamy agrowłókninę, troczki, gumki, wzór i zamówienia z miejsc, w których są one potrzebne od zaraz. Przetrwajmy to razem. – napisała w mediach społecznościowych.

Dzisiaj Gabriela Morawska-Stanecka mówi sytuacja w polskiej służbie zdrowia jest dramatyczna, brakuje maseczek, środków ochronnych i dezynfekujących. Dlatego cieszę się, że moje działania przyczyniły się do aktywizacji społeczeństwa. Ludzie dzwonią i piszą nie tylko ze Śląska, pytają o rodzaj materiału i instrukcję szycia. To prawdziwy pokaz społeczeństwa obywatelskiego, współczesnej solidarności, która zawsze była naszą narodową wartością i dodaje Jak się okazało, masek potrzebują również pracownicy szpitali. Szyjemy je i koordynujemy pracę kilkunastu osób, ale niedługo będziemy potrzebowali materiałów. Te, z których obecnie szyjemy, zakupiliśmy za własne środki. Zwracają się też pracownicy szpitali, pisząc, że nie ma odzieży ochronnej. Gdybyśmy mieli fizelinę medyczną, uszylibyśmy i to.

Dziękujemy Pani Marszałek!

Więcej info TUTAJ

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice