Warsztaty z pierwszej pomocy w Domu Dziennego Pobytu "Złota Jesień"!

01 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

W ostatni dzień stycznia w Domu Dziennego Pobytu "Złota Jesień" w Mysłowicach mundurowi przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy. Seniorzy dowiedzieli się, jak zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz osobie poszkodowanej podczas udzielania pomocy. Specjalną atrakcją był Hellboy, 4-letni pies poszukiwawczy służący w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Dąbrówka Mała.

Policjanci mysłowickiej komendy asp. szt. Jolanta Łuczak i asp. Robert Rekucki oraz Jarogniew Krupiński z Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej OSP Dąbrówka Mała przeprowadzili wczoraj warsztaty w Domu Dziennego Pobyt "Złota Jesień" z udzielania pierwszej pomocy. Seniorzy dowiedzieli się jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób udzielić jej pierwszej pomocy. Osoby chętne mogły spróbować przeprowadzić resuscytację na specjalnie przygotowanym fantomie. Mundurowi odpowiadali też na wszystkie pytania nurtujące seniorów.

Największą atrakcją spotkania był Hellboy, 4-letni pies poszukiwawczy o specjalności terenowej i gruzowej klasy "0". Hellboy ze swoim przewodnikiem Jarogniewem Krupińskim służy w Grupie Poszukiwawczo - Ratowniczej OSP Dąbrówka Mała. Strażak opowiedział seniorom jak wygląda proces szkolenia psów, zaprezentował stosowane wyposażenie i opowiedział o akcjach poszukiwawczych. Na koniec zaprezentował pokaz wyszkolenia Hellboya, którym oczarował seniorów.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice