W przeddzień Święta Ziemi!

20 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

W piątek 19 kwietnia w dzielnicy Janów Miejski, od samego rana mieszkańcy ruszyli w teren aby posprzątać swoją okolicę i tym samym uczcić zbliżający się Dzień Ziemi. We współpracy z ZOMM chcieli zachęcić mieszkańców dzielnicy do celebrowania tego święta w praktyczny sposób.

Akcja sprzątania ,,lasku janowskiego" została przerwana, ponieważ kontener za szybko zapełnił się po brzegi. Świadczy to tylko o tym, jak bardzo teren jest zanieczyszczony przez śmieci, pozostawione tam przez ludzi. 

W akcji brało udział 11 osób, w tym osadzeni z mysłowickiego aresztu. Radę Dzielnicy reprezentowali; Rafał Słabosz, Zbigniew Orłowski i Mateusz Zawiślak, którzy zapowiadają, że nie zaprzestaną na tej akcji i na pewno niebawem będą kolejne, o czym poinformują na stronie Rady Dzielnicy

Za Naszym pośrednictwem pragną podziękować uczestnikom sprzątania i mają nadzieję, że w kolejnych akcjach sprzątających będzie Ich więcej. I My wierzymy, że tak się stanie, bo przecież wszystkim powinno zależeć na tym aby miejsca, w których przebywamy były czyste.

Rada Dzielnicy planuje zagospodarować teren między Jodłową a Mikołowską. Chcą aby powstał tam śróddzielnicowy park i wybieg dla psów. I tu kierują prośbę do władz miasta aby wsparli tę zacną inicjatywę. 

Nadesłane

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice