Szpital Miejski w Tychach otrzymał maseczki od Gabrieli Morawskiej-Staneckiej!

05 kwietnia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka od początku pandemii koronawirusa wraz ze swoimi współpracownikami aktywnie działa, wychodząc naprzeciwko ogromnym potrzebom ośrodków medycznych, którym brakuje zaopatrzenia.

Udziela również pomocy obywatelom, poszkodowanym w wyniku pandemii, uruchamiając biuro porad prawnych on- line. - Moje biuro senatorskie to centrum wielu inicjatyw. Szyjemy maseczki, fartuchy, wspieramy Wasze pomysły, jak przetrwać ten trudny okres pandemii koronawirusa. Wraz ze swoim zespołem uruchomiłam porady prawne on-line, by przedsiębiorcy i konsumenci mogli otrzymywać potrzebną pomoc bez ponoszenia kosztów. Promujemy również tych, którzy w naszym regionie dostarczają żywność na wynos - napisała Morawska-Stanecka w mediach społecznościowych.

Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, że współpracownicy Pani Senator każdego dnia szyją maseczki i fartuchy, a następnie przekazują je ośrodkom medycznym, instytucjom i przedsiębiorstwom w naszym regionie. W czwartek Gabriela Morawska-Stanecka przekazała je Domowi Pomocy Społecznej w Mysłowicach, wczoraj natomiast Szpitalowi Miejskiemu w Tychach.

Jak mówiła Gabriela Morawska-Stanecka w Senacie, podjęła tę działalność, ponieważ w tym trudnym czasie musimy być solidarni, każdy z nas powinien rozejrzeć się dookoła i dostrzec tych, którzy potrzebują pomocy. Tylko w ten sposób możemy przetrwać ten dramatyczny czas jako społeczeństwo. Nie zwalnia to oczywiście rządu z działań, które powinien podjąć natychmiast, abyśmy nie ponosili konsekwencji tej pandemii przez dzisięciolecia.

Więcej o darmowych poradach prawnych przeczytacie tutaj

Mat. nadesłany

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice