Sylwia Grzeszczak, Liber & InoRos na Dzień Kobiet!

13 stycznia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Zapraszamy chętne panie na wspaniały, wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet. Koncert odbędzie się w katowickim Spodku 6 marca o godzinie 20.00.

Na naszym fanpage na FB będziemy mieć dla Naszych czytelników konkurs a w nim podwójna wejściówka do zdobycia - zapraszamy.

Sylwia GRZESZCZAK

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku pięciu lat. Zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka „Byle było tak”. Pierwszym istotnym przełomem w karierze Sylwii był rok 2004, kiedy zajęła pierwsze miejsce w finale konkursu „Drzwi do kariery”. Zaledwie rok później otrzymała główną nagrodę w konkursie poezji śpiewanej za skomponowanie muzyki do wiersza Ernesta Brylla.

W 2006 roku nagrała trzy piosenki na płytę „Adsum” grupy Ascetoholix: „Tak wyszło”, „Afrodyzjak” oraz „Chodź ze mną”. Ta kooperacja zaowocowała niezwykle ważną w dalszej karierze Sylwii współpracą z jednym z członków wspomnianego zespołu - Liberem, z którym w 2008 roku wydała swój debiutancki album „Ona i On”. Znajdujące się na krążku „Co z nami będzie?”, „Mijamy się” oraz „Nowe szanse” błyskawicznie podbiły serca publiczności, wspinając się na szczyty list przebojów najważniejszych rozgłośni radiowych w kraju, takich jak RMF FM, Radio ZET czy Radio Eska.

Po ogromnym sukcesie debiutanckiego krążka przyszedł czas na przełomowy w karierze Sylwii rok, gdy światło dzienne ujrzał jej pierwszy solowy singiel, „Małe rzeczy”. Utwór szybko stał się niekwestionowanym hitem lata 2011. W niecały miesiąc po premierze utwór „Małe rzeczy” był pierwszą polską piosenką na liście Hit Lata 2011 stacji VIVA Polska, a przez kolejne osiem tygodni z rzędu - najczęściej granym utworem w polskich stacjach radiowych. Wraz z ukazaniem się trzeciego singla z płyty - „Karuzeli” - album „Sen o przyszłości” osiągnął status dwukrotnie platynowej płyty już w pierwszym kwartale 2012 roku. W kwietniu, podczas gali wręczenia Fryderyków, Sylwia otrzymała nagrodę specjalną od Nielsen Music za najczęściej grany utwór w radiu („Małe rzeczy”).

Rok później, w 2013 roku, odbyła się premiera nowego singla artystki pt. „Flirt”, który był zapowiedzią trzeciego krążka, zatytułowanego „Komponując siebie”. W tym samym roku Sylwia została uhonorowana SuperNagrodą podczas Superjedynek na jubileuszowym 50 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a podczas gali Eska Music Awards odebrała nagrodę dla Najlepszej Artystki. W trakcie koncertu „5 lat z Muzodajnią”. Największe przeboje lata”, podczas drugiego dnia „Sopot Top of the Top Festival 2013”, Sylwia odebrała złotą płytę za album „Komponując siebie” oraz otrzymała nagrodę specjalną za singel „Małe rzeczy”, który w serwisie Muzodajnia.pl sprzedał się w liczbie większej niż jakikolwiek inny utwór w historii istnienia tej platformy. Krótko po tym odbyła się radiowa premiera trzeciego singla promującego wydawnictwo „Komponując siebie” - „Księżniczka”. W 2016 roku, podczas gdy dwie poprzednie płyty Sylwii pokryły się potrójną platyną, artystka pracowała nad kolejnym studyjnym albumem. Niecały miesiąc po premierze płyta uzyskała status platynowej. W marcu 2017 roku singiel “Tamta dziewczyna” osiągnął status podwójnego diamentu.

Najnowszy hit Artystki to  to „Rakiety”. Sylwia Grzeszczak odpala „rakiety” i zabiera nas w kolejna muzyczną podróż. Nowy, długo wyczekiwany singiel nawiązuje do pierwszych lotów ludzi na Księżyc, mówi o wielkich marzeniach, przekraczaniu własnych granic. Ma to swoje odzwierciedlenie również w muzyce, artystka postawiła na nowe, innowacyjne brzmienia połączone z rockowym pazurem, jaki od dawna daje się wyczuć na jej koncertach. A taki koncert zagramy dla Was już 6 marca 2020 roku w katowickim Spodku! WIĘCEJ !!! Do Artystki dołącza LIBER z zespołem InoRos - będzie się działo !

LIBER & InoRos

To niepowtarzalne zderzenie folku z rapem, tradycyjnego góralskiego brzmienia z nowoczesną produkcją muzyczną. Historia ich współpracy ma swój początek w 2012 roku, gdzie nagrali piosenkę na Euro 2012 – Czyste Szaleństwo. Ich najnowsze propozycje to „Piękne życie”  oraz “Piątunio”.  Muzykę do utworu stworzyła Sylwia Grzeszczak z zespołem InoRos natomiast słowa napisał Marcin „Liber” Piotrowski. W teledysku gościnnie wystąpił kabaret Paranienormalni. Wakacyjny przebój pt. “Piątunio” wyjaśnia wprost który z dni w tygodniu jest najważniejszy.

JEDNYM ZDANIEM:   Wydarzenie, którego nie możesz przegapić !!!
Te dwa utwory cieszą się ogromną popularnością, już teraz mają ponad 8 milionów wyświetleń!

Aktualne informacje na stronie: www.edmaart.pl

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice