Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych - podsumowanie grudnia!

15 stycznia 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Transparentność to podstawowa zasada  w działaniach Stowarzyszenia. Przedstawiamy zatem grudniową realizację projektów charytatywnych.

Dzięki hojności mieszkańców i zaangażowaniu wolontariuszy w ramach długofalowego  projektu  "Pomoc u Piotra" w grudniu 2020 roku dostarczyono do domów osób starszych i potrzebujących 229 dwudaniowych  obiadów, również w dni świąteczne.

Przekazano podczas Świąt, dzięki wsparciu Straży Miejskiej, 90 porcji zup do siedlisk osób bezdomnych. Zakupiono produkty  i przygotowano 49 paczek świątecznych, w tym 26 dla dzieci, pozostałe dla osób starszych, do których w ramach "Paczki dla Seniora" dodatkowo produkty przekazała społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego.

Przekazano 150 soków i czekoladowych mikołajów do paczek przygotowanych w ramach "Wigilii dla Samotnych" przez Restaurację "Szyb Bończyk", oraz upominki świąteczne  wykonane przez społeczność mysłowickich  placówek oświatowych.  Wydano ok. 130 kg ubrań przekazanych nam przez mieszkańców dla osób potrzebujących. Hospicjum Cordis obdarowano 1000 szt. maseczek jednorazowych. Przekazano Alicji 157,9 kg nakrętek, z czego 123 kg zebrała społeczność Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach.

- Dziękując za przekazane darowizny, w ramach wolontariatu  prosimy o kontynuowanie współpracy i przekazanie na realizację działań charytatywnych stowarzyszenia 1%  podatku - mówi Pan Piotr.

Mat. i foto: nadesłane!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice