Sprzątali świat i sadzili drzewka z radnym Dariusze Wójtowiczem!

24 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Kadra pedagogiczna i uczniowie mysłowickiego Przedszkola nr 12 z Mysłowic dali w tym roku przykład, jak należy dbać o otaczającą nas naturę. W czwartek wzięli czynny udział w akcji sprzątania świata, a w kolenym dniu posadzili ponad 200 drzewek wokół placówki.

Jak co roku, wiele mysłowickich placówek oświatowych włączyło się w akcję sprzątania świata i poszerzanie świadomości ekologicznej najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Mat. Sandra Jędrzejas

 

Motorem napędowym ekologicznych działań była pracownica Przedszkola pani Kamila Grabolus, z której to inicjatywy pozyskano sadzonki i zakupiono ziemię w workach. W przedsięwzięcie włączyli się niemal wszyscy pracownicy "12", rodzice oraz miejski radny Dariusz Wójtowicz, który zakupił ziemię, rękawice i część worków na śmieci.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogłem uczestniczyć w ekologicznych działaniach przedszkolaków i wspaniałej kadry pracowników mysłowickiej oświaty. To kolejny rok, w którym pomagam sprzątać zielone tereny naszego miasta i sadzić drzewka. Dziękuję za zaproszenie i do zobaczenia podczas kolejnych ekologicznych prac na rzecz Mysłowic! - powiedział Dariusz Wójtowicz

Mat. Sandra Jędrzejas

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice