Rodziny wielodzietne otrzymają kolejne udogodnienia. Wczoraj zmieniły się przepisy!

02 stycznia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski system zniżek, który daje rodzinom wielodzietnym możliwość mniejszych płatności w sklepach, kawiarniach, bankach, restauracjach, instytucjach kultury, stacjach paliw, a także i u niektórych przewoźników. Do końca roku 2018 mogli z niej korzystać jedynie rodzice lub opiekunowie, którzy aktualnie mają na utrzymaniu 3 lub więcej dzieci. Od wczoraj uległo to zmianie.

Od wczoraj, czyli od 1. stycznia 2019 roku obowiązują nowe zasady dla przyznawania Karty Dużej Rodziny. Teraz z ogólnopolskiego systemu zniżek będą mogli korzystać nie tylko rodzice lub opiekunowie, którzy mają pod opieką 3 lub więcej dzieci do 18. roku życia (lub studentów do 25 roku życia), ale i ci wszyscy, którzy kiedykolwiek je mieli. Kartę otrzymają więc także i rodzice, których dzieci już od dawna mają własne dochody.

Za wydanie Karty Dużej Rodziny nie płacimy nic. Na jej podstawie możemy skorzystać z wielu zniżek oraz rabatów w miejscach oznaczonych informacją „Tutaj honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Wykaz miejsc, w których możemy złożyć wniosek o otrzymanie, znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Można to zrobić także na platformie internetowej Emp@tia.

Źródło: Popularne

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice