Reduktory tlenu dla Szpitala nr.2!

02 listopada 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Reduktory tlenu .... nikt wcześniej nawet nie przypuszczał, że szpitale staną przed takimi wyzwaniami medycznymi oraz technicznymi. Braki sprzętowe, lekowe i kadrowe mogą sparaliżować całość systemu opieki zdrowotnej.

Nasz Szpital nr 2 w Mysłowicach również boryka się z tymi problemami. Brakuje lekarzy, pielęgniarek , ratowników ale również przy wzroście zapotrzebowania na tlenoterapie, brakuje tlenu medycznego oraz reduktorów przez, które dawkuje się przepływ gazu medycznego.

- Oczywiście nasze zdolności organizacyjne nie pozwalają się nam poddawać, gdyż nawiązaliśmy nawet kontakt z producentem z Hiszpanii, aby ściągnąć wymagany sprzęt na czas. Jednak czasami pomoc można uzyskać od zaprzyjaźnionych ludzi i szpitali - mówi Dyrektor mysłowickiej "dwójki" Grzegorz Nowak.
- Tak tez się stało w tym przypadku, pożyczyliśmy 8 sztuk reduktorów tlenu z systemem wtyku AGA od Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Oddamy, jak tylko zakupimy, a może i My w zamian wesprzemy naszych przyjaciół reduktorami tlenu starego typu instalowanymi bezpośrednio na butle - dodaje Dyrektor.

W tych czasach musimy się wspierać i za to dziękujemy gorąco!

 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice