Radiowy odczyt wodomierzy!

10 listopada 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Już kilka lat spotykacie na naszych mysłowickich ulicach samochody MPWiK z napisem "RADIOWY ODCZYT WODOMIERZY"
Spółka rozpoczęła wdrażanie radiowych odczytów w 2014 roku. Od tej pory liczba nakładek radiowych w Mysłowicach wzrosła do 8860 sztuk. Oznacza to, że około procent wszystkich obsługiwanych przez spółkę miejską wodomierzy w mieście ma możliwość dokonania odczytu bez konieczności wysłania tam pracownika.

System należy docenić za wpływ na poprawę bezpieczeństwa pracowników firmy wodociągowej oraz za oszczędność czasu. Dzięki rozwiązaniom odczyt dokonywany jest zdalnie o dowolnej porze dnia.

JAK TO DZIAŁA
Podstawę systemu stanowią nakładki radiowe instalowane na wodomierzu, wodomierz, terminal oraz oprogramowanie komputerowe. Układ elektroniczny rejestruje informacje na temat kierunku obrotu, zużycia wody, kierunku jej przepływu, wycieków i ewentualnego uszkodzenia wodomierza. Dane zostają przeanalizowane w siedzibie Spółki i na ich podstawie wygenerowana zostaje faktura.
Bezprzewodowy terminal odczytowy może dokonać odczytu wodomierza w przeciągu 2-3 sekund z odległości 300 metrów.

Jeśli jeszcze masz w domu wodomierz starego typu, kiedy skończy się jego legalizacja, wymieniony zostanie na nowy – radiowy. A to będzie oznaczało, że pracownicy MPWIK przestaną przychodzić do ciebie na odczyt osobiście, tylko sprawdzą stan liczników, nie wchodząc do twojego mieszkania czy firmy.

Info: MPWiK

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice