Powstaje Mini Muzeum Kina – wesprzyj nas eksponatami!

11 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Jak informuje MOK w filii na Brzezince trwają przeobrażenia placówki w Kultowy Kinoteatr Znicz. Tymczasem zdradzamy kolejne szczegóły, które sprawią, że miejsce to będzie perłą w swojej klasie na mapie całego regionu!

W pomieszczeniu kinooperatora, w którym swego czasu obsługujący nadzorował projekcje filmowe wyświetlane z taśm szpulowych na projektorze 35 mm, powstaje wyjątkowe miejsce – Mini Muzeum Kina.

Będzie to atrakcja nie tylko dla kinomaniaków – każdy zainteresowany będzie mógł wejść, zobaczyć „jak to kiedyś było”, dotknąć zachowanego sprzętu, spróbować nałożyć taśmę czy dowiedzieć się różnych ciekawostek historycznych.

OGŁOSZENIE: Zbieramy eksponaty!

Jeśli w piwnicy czy na strychu zalegają Ci niepotrzebne przedmioty, które mogą uatrakcyjnić nasz zbiór eksponatów – podziel się nimi! Poszukujemy w szczególności:
-  klisz,
-  starych, lecz działających rzutników na klisze,
-  starych telewizorów, np. z drewnianą skrzynią, czarno-białych, kineskopowych etc.,
-  baterii z recyklingu do stworzenia kinowego akumulatora,
-  dużo taśm filmowych.

Jeśli masz coś, co chciałbyś przekazać i zostać oficjalnym darczyńcą Mini Muzeum Kina – skontaktuj się z nami: nbaranowska@m-ok.pl, tel. 570 401 539.

Obiecujemy solennie zaopiekować się przekazanymi eksponatami oraz do maksimum wydłużyć ich życie - czytamy nastronie MOK Mysłowice!

Remont dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Info: MOK Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice