Podsumowanie ostatnich dni - dzieje się w Mysłowicach!

06 lipca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Miniony weekend w Mysłowicach obfitował w wydarzenia zarówno kulturalne jak i sportowe. Na mysłowickim rynku zainaugurowano projekt Mysłowice Alternatywnie, w Parku Słupna ruszył cykl wakacyjnych turniejów pod nazwą Otwarte Mistrzostwa Mysłowic w siatkówce oraz badmintonie plażowym, a na Górce Słupeckiej odbyło się długo wyczekiwane śniadanie na polanie.

Mat. Urząd Miasta Mysłowice

W Parku Słupna rozgrywane były mecze w ramach Mistrzostw Mysłowic w Siatkówce Plażowej oraz odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Śląska w Piłce Ręcznej Plażowej. Zwieńczeniem sportowych emocji był "Koncert na wodzie", którego gwiazdą była pochodząca z Katowic pianistka, kompozytorka i dyrygentka Hania Derej. Jak zapowiadają pracownicy MOSiR w każdą sobotę wakacji będziemy mogli uczestniczyć w takim muzycznym spektaklu. Kolejny już w przyszłą sobotę – 11 lipca o godzinie 17.00.

W sercu naszego miasta powstało wyjątkowo klimatyczne miejsce. „Posiedź na płycie” to nowa strefa odpoczynku w ramach projektu „Mysłowice alternatywnie”. Projekt otworzył koncert producenta, muzyka i wokalisty – Tomasza Makowieckiego, a to dopiero początek. Jak zapowiada mysłowicki MOK przed nami kilka naprawdę dobrych, przepełnionych doskonałą muzyką tygodni. W każdą sobotę lipca i sierpnia będziemy mogli usłyszeć najlepsze alternatywne brzmienia, bo przecież właśnie z grania i tworzenia takiej muzyki słynie nasze miasto.

W niedzielny poranek z kolei mieszkańcy mogli się spotkać na Górce Słupeckiej na pierwszym w tym roku śniadaniu na polanie, gdzie wypoczywali na leżakach, kocach czy ławeczkach. Poranna kawa i śniadanko na świeżym powietrzu gwarantuje dobry dzień. Jak zapowiadają organizatorzy śniadania będą się odbywać co tydzień w niedzielne poranki.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice