Pociągi zatrzymują się w Kosztowach!

20 marca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Dobre wieści dla mieszkańców dzielnicy Kosztowy i innych południowych dzielnic. Od 15 marca, weszła w życie korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich. To również dobra informacja dla mieszkańców Mysłowic z południowych dzielnic. Wszystkie pociągi Kolei Śląskich przejeżdżające przez Mysłowice-Kosztowy zatrzymują się na tej stacji.

Wcześniej wielu mieszkańców zgłaszało uwagi i brak możliwości podróży pociągiem, ponieważ wprowadzono przyspieszony przejazd, który spowodował pominięcie stacji w Kosztowach. Dla niektórych pociągów wprowadzono przejazd przyspieszony z pominięciem tej stacji.

- Docierały do nas jednak informacje od podróżnych z prośbami o przywrócenie powyższych postojów. Zawsze w takich sytuacjach staramy się odpowiadać na oczekiwania pasażerów, w związku z tym od 15 marca wszystkie pociągi na powrót zatrzymują się również w Mysłowicach-Kosztowach – informuje Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Szczegółowy rozkład jazdy jest już dostępny m.in. na stacji w Kosztowach oraz na stronie internetowej Kolei Śląskich w zakładce Rozkład jazdy. Wprowadzana korekta będzie obowiązywać do 13 czerwca.

W tej sprawie wpływały zgłoszenia wielu mieszkańców południowych dzielnic. Po przeprowadzonych wspólnych rozmowach interwencję podjął radny miejski Mariusz Wielkopolan, który wystosował w tej sprawie interpelacje do prezydenta miasta Dariusz Wójtowicz o wsparcie w działaniach na linii Urząd Miasta - Koleje Śląskie. W interwencję włączył się także sekretarz miasta Krzysztof Dudziński, który reprezentował gminę, jednocześnie czyniąc starania o przywrócenie do ruchu stacji w Kosztowach.

A.P.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice